POSITIVE COMMUNICATION SRL

POSITIVE COMMUNICATION SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 6, București, CUI 28909567. Cifră de afaceri 2025: 1.150.011 lei, 3 salariați. Date ONRC,

Registru

CUI
28909567
Denumire
POSITIVE COMMUNICATION SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|8994|2011
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
22.07.2011
Sediu
IULIU MANIU, nr. 97, bl. A, sc. 1, et. 2, ap. 6, CAMERA 4, București Sectorul 6, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 5819 Alte activități de editare · rev. 3
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
  • 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
  • 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
Arată toate (13)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
  • 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
TRANSFER(SOSIRE)

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.150.011 lei (+26% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 467,4 mii lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2025 1,2 mil. lei · minim 2022 467,3 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 53,4 mii lei · 2025 199,5 mii lei · maxim 2021 444,2 mii lei · minim 2018 6,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 3 · maxim 2015 4 · minim 2023 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.150.011 lei909.574 lei563.925 lei467.310 lei873.957 lei614.250 lei767.518 lei679.464 lei848.151 lei859.825 lei467.412 lei
Venituri totale1.151.440 lei909.794 lei563.945 lei467.409 lei874.129 lei635.657 lei767.900 lei679.464 lei849.960 lei880.590 lei473.023 lei
Cheltuieli totale922.154 lei680.042 lei257.977 lei314.401 lei422.355 lei407.429 lei359.455 lei665.963 lei617.252 lei674.281 lei392.178 lei
Rezultat
Profit net199.463 lei208.551 lei301.175 lei148.427 lei444.211 lei222.469 lei401.067 lei6.706 lei223.418 lei169.652 lei53.432 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net199.463 lei208.551 lei301.175 lei148.427 lei444.211 lei222.469 lei401.067 lei6.706 lei223.418 lei169.652 lei53.432 lei
Bilanț
Active totale771.380 lei527.176 lei479.101 lei307.855 lei590.097 lei489.569 lei635.761 lei627.619 lei685.620 lei409.921 lei218.658 lei
Datorii556.662 lei302.054 lei153.458 lei144.865 lei131.323 lei242.169 lei184.184 lei246.088 lei238.989 lei186.708 lei162.438 lei
Capitaluri proprii212.305 lei221.393 lei311.320 lei148.667 lei444.451 lei225.052 lei424.583 lei275.977 lei446.631 lei223.213 lei53.561 lei
Oameni
Număr mediu de salariați32124343444

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este POSITIVE COMMUNICATION SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, POSITIVE COMMUNICATION SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul POSITIVE COMMUNICATION SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 6, județul București (IULIU MANIU, nr. 97, bl. A, sc. 1, et. 2, ap. 6, CAMERA 4); numărul de înmatriculare e J|40|8994|2011, din 22.07.2011.

Ce cifră de afaceri a avut POSITIVE COMMUNICATION SRL în 2025?

1.150.011 lei, cu 26% peste 2024 (909.574 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 199.463 lei.

Câți salariați are POSITIVE COMMUNICATION SRL?

3 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre POSITIVE COMMUNICATION SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.