VASI GAS COM SRL — dosare în instanță
Numele VASI GAS COM SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 20 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Petent — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 28765267)
- CUI
- 28765267
- Denumire
- VASI GAS COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|51|284|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.07.2011
- Sediu
- Str. STADIONULUI, nr. 3B, Municipiul Oltenița, Călărași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.321.441 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,7 mil. lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2016 1,8 mil. lei · minim 2020 964,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 4,3 mii lei · 2025 −12,4 mii lei · maxim 2021 94,9 mii lei · minim 2016 −53,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 2 · maxim 2015 6 · minim 2023 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.321.441 lei | 1.215.643 lei | 1.472.829 lei | 1.691.145 lei | 1.294.743 lei | 964.376 lei | 1.143.773 lei | 1.272.666 lei | 1.299.603 lei | 1.752.430 lei | 1.698.635 lei |
| Venituri totale | 1.341.094 lei | 1.221.345 lei | 1.498.726 lei | 1.707.778 lei | 1.297.148 lei | 966.828 lei | 1.180.839 lei | 1.279.656 lei | 1.301.453 lei | 1.754.556 lei | 1.698.757 lei |
| Cheltuieli totale | 1.326.517 lei | 1.178.933 lei | 1.409.715 lei | 1.608.392 lei | 1.192.428 lei | 893.055 lei | 1.115.800 lei | 1.252.130 lei | 1.309.536 lei | 1.808.051 lei | 1.692.201 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 15.943 lei | 78.863 lei | 88.125 lei | 94.946 lei | 66.297 lei | 53.232 lei | 14.731 lei | 0 lei | 0 lei | 4.303 lei |
| Pierdere netă | 12.390 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 20.140 lei | 53.495 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -12.390 lei | 15.943 lei | 78.863 lei | 88.125 lei | 94.946 lei | 66.297 lei | 53.232 lei | 14.731 lei | -20.140 lei | -53.495 lei | 4.303 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 493.033 lei | 516.208 lei | 444.600 lei | 382.071 lei | 278.253 lei | 173.284 lei | 104.732 lei | 184.294 lei | 155.600 lei | 224.484 lei | 294.500 lei |
| Datorii | 115.249 lei | 126.034 lei | 71.069 lei | 87.403 lei | 71.710 lei | 61.687 lei | 61.302 lei | 194.096 lei | 180.133 lei | 228.877 lei | 245.397 lei |
| Capitaluri proprii | 377.784 lei | 390.174 lei | 373.531 lei | 294.668 lei | 206.543 lei | 111.597 lei | 43.430 lei | -9.802 lei | -24.533 lei | -4.393 lei | 49.103 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | — | 6 | 5 | 6 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Petent: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6932/269/2023 | Judecatoria OLTENITA | Civil | Fond | Petent |
| 7855/269/2024 | Judecatoria OLTENITA | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VASI GAS COM SRL?
VASI GAS COM SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des VASI GAS COM SRL?
Cel mai des ca petent (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă petent?
Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.