KORONA N.G.S SRL — dosare în instanță
Numele KORONA N.G.S SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 10 septembrie 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 28754640)
- CUI
- 28754640
- Denumire
- KORONA N.G.S. SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1141|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.06.2011
- Sediu
- BAZALTULUI, nr. 7, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu · rev. 2
- 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Arată toate (12)
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.461.070 lei (-48% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 432,6 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2024 2,8 mil. lei · minim 2015 432,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 42,8 mii lei · 2025 115,7 mii lei · maxim 2024 569,6 mii lei · minim 2021 −315 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 5 · maxim 2020 9 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.461.070 lei | 2.835.992 lei | 1.474.218 lei | 1.312.334 lei | 1.391.535 lei | 1.568.016 lei | 937.290 lei | 826.606 lei | 482.530 lei | 878.631 lei | 432.564 lei |
| Venituri totale | 1.496.351 lei | 2.839.415 lei | 1.486.247 lei | 1.639.393 lei | 1.428.812 lei | 1.570.225 lei | 937.371 lei | 826.609 lei | 442.273 lei | 918.996 lei | 432.565 lei |
| Cheltuieli totale | 1.356.296 lei | 2.171.697 lei | 1.186.114 lei | 1.353.228 lei | 1.730.764 lei | 1.209.064 lei | 880.938 lei | 589.158 lei | 577.720 lei | 701.353 lei | 376.750 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 115.748 lei | 569.634 lei | 287.420 lei | 272.946 lei | 0 lei | 346.303 lei | 47.054 lei | 229.140 lei | 0 lei | 192.988 lei | 42.829 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 315.002 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 139.360 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 115.748 lei | 569.634 lei | 287.420 lei | 272.946 lei | -315.002 lei | 346.303 lei | 47.054 lei | 229.140 lei | -139.360 lei | 192.988 lei | 42.829 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 855.914 lei | 1.531.858 lei | 1.102.356 lei | 838.629 lei | 873.685 lei | 980.352 lei | 515.294 lei | 541.601 lei | 494.295 lei | 663.426 lei | 189.507 lei |
| Datorii | 640.325 lei | 804.437 lei | 598.636 lei | 617.829 lei | 841.798 lei | 633.463 lei | 205.864 lei | 258.593 lei | 440.427 lei | 470.198 lei | 71.766 lei |
| Capitaluri proprii | 215.589 lei | 727.421 lei | 503.720 lei | 220.800 lei | 31.887 lei | 346.889 lei | 309.430 lei | 283.008 lei | 53.868 lei | 193.228 lei | 117.741 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 9 | 6 | 3 | 2 | 3 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Brașov (1 · 50%), apoi Tribunalul Brașov (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Brașov | Brașov | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3776/62/2024 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor Pârât |
| 14127/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare KORONA N.G.S SRL?
KORONA N.G.S SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des KORONA N.G.S SRL?
Cel mai des la Tribunalul Brașov (1) și Judecătoria Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des KORONA N.G.S SRL?
Cel mai des ca creditor pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, pârât și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 22 octombrie 2026.