IMOSTEEL SRL — dosare în instanță
Numele IMOSTEEL SRL apare în 21 dosare publice la 10 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 21
- Instanțe
- 10
- Primul dosar
- 04 octombrie 2019
- Ultima activitate
- 29 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 8 din 21 dosare cu calitate cunoscută (38%)
Din registrul firmelor (CUI 2871710)
- CUI
- 2871710
- Denumire
- IMOSTEEL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1484|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.03.1992
- Sediu
- Ștefan Mora, nr. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
Arată toate (52)
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 3
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
- 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 92.166.751 lei (+13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,8 mil. lei · 2025 92,2 mil. lei · maxim 2025 92,2 mil. lei · minim 2015 2,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 4,6 mii lei · 2025 5,3 mil. lei · maxim 2024 7,7 mil. lei · minim 2015 4,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2025 30 · maxim 2020 42 · minim 2015 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 92.166.751 lei | 81.527.493 lei | 47.343.003 lei | 37.360.076 lei | 25.920.495 lei | 19.497.506 lei | 12.400.610 lei | 5.636.363 lei | 4.489.663 lei | 3.961.626 lei | 2.832.328 lei |
| Venituri totale | 95.115.011 lei | 86.261.282 lei | 48.037.935 lei | 40.309.963 lei | 26.267.100 lei | 19.804.550 lei | 13.118.383 lei | 5.866.102 lei | 4.525.052 lei | 3.997.364 lei | 2.841.023 lei |
| Cheltuieli totale | 88.908.561 lei | 77.434.912 lei | 47.324.358 lei | 39.106.660 lei | 24.802.585 lei | 18.377.823 lei | 12.195.096 lei | 5.129.267 lei | 4.084.268 lei | 3.971.148 lei | 2.835.456 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.343.353 lei | 7.686.046 lei | 317.281 lei | 1.051.683 lei | 1.264.464 lei | 1.192.430 lei | 767.253 lei | 689.748 lei | 362.778 lei | 12.062 lei | 4.639 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.343.353 lei | 7.686.046 lei | 317.281 lei | 1.051.683 lei | 1.264.464 lei | 1.192.430 lei | 767.253 lei | 689.748 lei | 362.778 lei | 12.062 lei | 4.639 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 56.198.680 lei | 41.121.425 lei | 29.449.038 lei | 21.224.349 lei | 26.910.033 lei | 9.908.371 lei | 7.696.858 lei | 5.535.441 lei | 1.718.274 lei | 1.201.041 lei | 981.597 lei |
| Datorii | 40.181.071 lei | 30.420.905 lei | 26.894.039 lei | 18.823.868 lei | 25.424.855 lei | 8.430.815 lei | 6.585.426 lei | 4.179.323 lei | 1.333.709 lei | 1.179.254 lei | 971.872 lei |
| Capitaluri proprii | 16.017.609 lei | 10.674.256 lei | 2.464.318 lei | 2.245.383 lei | 1.265.664 lei | 1.193.625 lei | 768.453 lei | 948.722 lei | 384.565 lei | 21.787 lei | 9.725 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 30 | 25 | 26 | 30 | 35 | 42 | 33 | 21 | 10 | 12 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 10 instanțe în 5 județe
Cele mai multe la Judecătoria Cluj-Napoca (9 · 43%). Primele 3 instanțe adună 67%; celelalte 7 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Cluj-Napoca | Cluj | Judecătorie | 9 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 3 |
| Tribunalul Cluj | Cluj | Tribunal | 2 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Târgoviște | Dâmbovița | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Bihor | Bihor | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Ilfov | Ilfov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 8
- Reclamant: 5
- Creditor: 2
- Intimat: 2
- Petent: 2
- Debitor: 1
- Intimat persoana interesata: 1
Categorii de dosare
- Civil: 10
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Insolvență: 2
- Litigii de muncă: 2
- Penal: 2
Stadii procesuale
- Fond: 19
- Apel: 1
- Contestație (NCPP): 1
Dosare pe ani
- 2019: 1
- 2023: 6
- 2024: 5
- 2025: 2
- 2026: 7
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 21 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 255/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 12464/211/2023 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Petent |
| 16291/211/2023 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Pârât |
| 15858/211/2023 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Pârât |
| 26560/211/2023 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Petent |
| 20435/211/2024 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 31379/211/2024 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 31378/211/2024 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 4366/271/2021 | Tribunalul Bihor | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 15216/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 1258/117/2026 | Tribunalul Cluj | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 14677/315/2025 | Judecătoria Târgoviște | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 414/1285/2026 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3269/117/2026 | Tribunalul Cluj | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 444/1285/2026 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 522/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Debitor |
| 14466/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
| 14856/3/2024/a2 | Curtea de Apel București | Penal | Contestație (NCPP) | Intimat persoana interesata |
| 35619/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Civil | Fond | Pârât |
| 22878/211/2019 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Pârât |
| 2437/93/2023 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare IMOSTEEL SRL?
IMOSTEEL SRL apare în 21 dosare publice la 10 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des IMOSTEEL SRL?
Cel mai des la Judecătoria Cluj-Napoca (9), Tribunalul Comercial CLUJ (3) și Tribunalul Cluj (2).
În ce calitate apare cel mai des IMOSTEEL SRL?
Cel mai des ca pârât (8 din 21 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (10 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, reclamant, creditor, intimat, petent și debitor?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.