ADI DRAG TRANS SRL — dosare în instanță
Numele ADI DRAG TRANS SRL apare în 19 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 06 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 19
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 23 martie 2023
- Ultima activitate
- 06 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 14 din 19 dosare cu calitate cunoscută (74%)
Din registrul firmelor (CUI 28658210)
- CUI
- 28658210
- Denumire
- ADI DRAG TRANS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|695|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.06.2011
- Sediu
- LIBERTĂȚII, nr. 120/A, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
Arată toate (19)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.862.966 lei (+35% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8,7 mil. lei · 2025 10,9 mil. lei · maxim 2021 23 mil. lei · minim 2023 7,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 634 mii lei · 2025 −641,2 mii lei · maxim 2020 1,2 mil. lei · minim 2025 −641,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 31 · maxim 2025 31 · minim 2015 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.862.966 lei | 8.054.170 lei | 7.386.886 lei | 21.957.636 lei | 22.992.128 lei | 21.240.520 lei | 18.040.591 lei | 14.955.921 lei | 13.305.415 lei | 10.552.213 lei | 8.714.259 lei |
| Venituri totale | 11.057.894 lei | 8.055.354 lei | 7.600.831 lei | 22.429.634 lei | 23.280.995 lei | 21.257.845 lei | 18.045.678 lei | 14.975.108 lei | 13.315.292 lei | 10.566.538 lei | 8.750.795 lei |
| Cheltuieli totale | 11.699.067 lei | 8.311.721 lei | 8.052.022 lei | 21.840.380 lei | 22.216.451 lei | 19.879.604 lei | 16.852.198 lei | 13.835.245 lei | 12.346.974 lei | 10.078.575 lei | 8.011.340 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 511.391 lei | 936.798 lei | 1.210.508 lei | 1.033.909 lei | 985.202 lei | 868.402 lei | 421.487 lei | 634.039 lei |
| Pierdere netă | 641.173 lei | 256.367 lei | 451.191 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -641.173 lei | -256.367 lei | -451.191 lei | 511.391 lei | 936.798 lei | 1.210.508 lei | 1.033.909 lei | 985.202 lei | 868.402 lei | 421.487 lei | 634.039 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.671.053 lei | 5.759.975 lei | 5.286.688 lei | 6.082.487 lei | 7.553.583 lei | 4.150.850 lei | 3.594.312 lei | 2.939.034 lei | 2.661.446 lei | 1.254.607 lei | 885.156 lei |
| Datorii | 2.983.211 lei | 2.430.960 lei | 1.222.926 lei | 1.295.794 lei | 2.836.189 lei | 370.254 lei | 371.612 lei | 334.463 lei | 936.719 lei | 268.283 lei | 320.319 lei |
| Capitaluri proprii | 2.687.842 lei | 3.329.015 lei | 4.063.762 lei | 4.786.693 lei | 4.717.394 lei | 3.780.596 lei | 3.222.700 lei | 2.604.571 lei | 1.724.727 lei | 986.324 lei | 564.837 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 31 | 27 | 25 | 29 | 19 | 13 | 13 | 12 | 9 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 4 județe
Concentrat: 74% din dosare sunt la Tribunalul București (14). Restul de 5 sunt împărțite între 4 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 14 |
| Judecătoria Târgu Mureș | Mureș | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Mediaș | Sibiu | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Reghin | Mureș | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Maramureș | Maramureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 14
- Reclamant: 2
- Terţ poprit: 2
- Apelant Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 14
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 18
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 1
- 2025: 2
- 2026: 14
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 19 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3829/306/2023 | Judecătoria Mediaș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 763/336/2023 | Tribunalul Maramureș | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
| 1256/289/2023 | Judecătoria Reghin | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2472/320/2025 | Judecătoria Târgu Mureș | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 5945/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a12 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a11 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a9 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a10 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a2 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a3 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a6 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a1 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a7 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a8 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a4 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5945/3/2026/a5 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 18031/320/2025 | Judecătoria Târgu Mureș | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 5945/3/2026/a13 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ADI DRAG TRANS SRL?
ADI DRAG TRANS SRL apare în 19 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 06 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ADI DRAG TRANS SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (14), Judecătoria Târgu Mureș (2) și Tribunalul Maramureș (1).
În ce calitate apare cel mai des ADI DRAG TRANS SRL?
Cel mai des ca creditor (14 din 19 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (14 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, reclamant și apelant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 noiembrie 2026.