ARS RATIO SRL
ARS RATIO SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 28613544. Cifră de afaceri 2025: 271.791 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 28613544
- Denumire
- ARS RATIO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|7140|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.06.2011
- Sediu
- Str. TELIA, nr. 4, Cam. 1, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
Arată toate (17)
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 271.791 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 58,9 mii lei · 2025 271,8 mii lei · maxim 2025 271,8 mii lei · minim 2015 58,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −23,8 mii lei · 2025 36,6 mii lei · maxim 2023 102,9 mii lei · minim 2024 −86,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 1 · maxim 2015 5 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 271.791 lei | 242.408 lei | 250.117 lei | 196.934 lei | 143.475 lei | 101.021 lei | 110.086 lei | 148.290 lei | 120.487 lei | 83.203 lei | 58.898 lei |
| Venituri totale | 271.791 lei | 242.408 lei | 255.117 lei | 196.934 lei | 143.475 lei | 101.021 lei | 110.086 lei | 157.548 lei | 120.709 lei | 85.703 lei | 58.898 lei |
| Cheltuieli totale | 226.767 lei | 328.922 lei | 149.759 lei | 118.388 lei | 57.469 lei | 38.996 lei | 85.072 lei | 140.521 lei | 105.518 lei | 79.793 lei | 80.965 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 36.568 lei | 0 lei | 102.857 lei | 76.793 lei | 84.643 lei | 60.053 lei | 23.913 lei | 15.451 lei | 13.986 lei | 4.196 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 86.514 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 23.833 lei |
| Rezultat net | 36.568 lei | -86.514 lei | 102.857 lei | 76.793 lei | 84.643 lei | 60.053 lei | 23.913 lei | 15.451 lei | 13.986 lei | 4.196 lei | -23.833 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 114.764 lei | 35.006 lei | 109.885 lei | 103.410 lei | 150.095 lei | 65.605 lei | 40.455 lei | 31.329 lei | 39.914 lei | 10.545 lei | 11.838 lei |
| Datorii | 28.550 lei | 25.360 lei | 13.725 lei | 50.210 lei | 5.159 lei | 5.312 lei | 6.502 lei | 21.289 lei | 45.325 lei | 29.942 lei | 35.431 lei |
| Capitaluri proprii | 86.214 lei | 9.646 lei | 96.160 lei | 53.200 lei | 144.936 lei | 60.293 lei | 33.953 lei | 10.040 lei | -5.411 lei | -19.397 lei | -23.593 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ARS RATIO SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ARS RATIO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul ARS RATIO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (Str. TELIA, nr. 4, Cam. 1); numărul de înmatriculare e J|40|7140|2011, din 09.06.2011.
Ce cifră de afaceri a avut ARS RATIO SRL în 2025?
271.791 lei, cu 12% peste 2024 (242.408 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 36.568 lei.
Câți salariați are ARS RATIO SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ARS RATIO SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.