TERMOLEX SRL
TERMOLEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Florinta, Comuna Șcheia, Suceava, CUI 28584740. Cifră de afaceri 2025: 2.310.993 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 28584740
- Denumire
- TERMOLEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|583|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.06.2011
- Sediu
- nr. 923, Sat Florinta, Comuna Șcheia, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
Arată toate (19)
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.310.993 lei (+36% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2020 3,3 mil. lei · minim 2015 1,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,9 mii lei · 2025 1,6 mii lei · maxim 2020 305 mii lei · minim 2024 1,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 6 · maxim 2020 9 · minim 2015 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.310.993 lei | 1.700.781 lei | 2.418.856 lei | 2.984.943 lei | 2.707.619 lei | 3.286.337 lei | 2.838.940 lei | 2.892.000 lei | 2.578.446 lei | 1.960.439 lei | 1.358.151 lei |
| Venituri totale | 2.360.246 lei | 1.750.523 lei | 2.460.428 lei | 3.078.581 lei | 2.798.046 lei | 3.420.142 lei | 2.911.011 lei | 2.984.718 lei | 2.645.446 lei | 1.997.457 lei | 1.389.277 lei |
| Cheltuieli totale | 2.358.429 lei | 1.693.043 lei | 2.425.733 lei | 2.898.735 lei | 2.769.610 lei | 3.090.410 lei | 2.757.777 lei | 2.770.286 lei | 2.503.058 lei | 1.914.938 lei | 1.386.983 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.579 lei | 1.176 lei | 19.086 lei | 159.096 lei | 6.432 lei | 305.035 lei | 130.442 lei | 184.587 lei | 116.332 lei | 71.248 lei | 1.918 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.579 lei | 1.176 lei | 19.086 lei | 159.096 lei | 6.432 lei | 305.035 lei | 130.442 lei | 184.587 lei | 116.332 lei | 71.248 lei | 1.918 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.033.125 lei | 1.420.442 lei | 699.133 lei | 1.118.243 lei | 1.198.217 lei | 1.095.806 lei | 772.476 lei | 604.309 lei | 585.520 lei | 265.466 lei | 293.573 lei |
| Datorii | 2.010.087 lei | 1.378.922 lei | 608.150 lei | 956.346 lei | 1.194.148 lei | 768.868 lei | 630.572 lei | 445.847 lei | 394.483 lei | 190.761 lei | 290.116 lei |
| Capitaluri proprii | 23.038 lei | 41.520 lei | 90.983 lei | 161.897 lei | 4.069 lei | 326.938 lei | 141.904 lei | 158.462 lei | 191.037 lei | 74.705 lei | 3.457 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | 6 | 7 | 9 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TERMOLEX SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, TERMOLEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TERMOLEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Florinta, Comuna Șcheia, județul Suceava (nr. 923); numărul de înmatriculare e J|33|583|2011, din 02.06.2011.
Ce cifră de afaceri a avut TERMOLEX SRL în 2025?
2.310.993 lei, cu 36% peste 2024 (1.700.781 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.579 lei.
Câți salariați are TERMOLEX SRL?
6 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TERMOLEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.