ALGROUP TRANSPORT SRL — dosare în instanță
Numele ALGROUP TRANSPORT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 11 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 28448889)
- CUI
- 28448889
- Denumire
- ALGROUP TRANSPORT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|578|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.05.2011
- Sediu
- Str. MIHAIL SADOVEANU, nr. 100, Sat Bahna, Comuna Pârgărești, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Arată toate (10)
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.380.161 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 736 mii lei · 2025 4,4 mil. lei · maxim 2025 4,4 mil. lei · minim 2015 736 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 30,1 mii lei · 2025 59,8 mii lei · maxim 2023 597,6 mii lei · minim 2016 6,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 8 · maxim 2025 8 · minim 2015 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.380.161 lei | 3.914.156 lei | 3.363.112 lei | 3.038.511 lei | 2.262.757 lei | 1.993.029 lei | 2.090.690 lei | 2.008.090 lei | 1.397.308 lei | 1.139.521 lei | 735.953 lei |
| Venituri totale | 4.902.415 lei | 4.603.965 lei | 3.943.291 lei | 3.867.118 lei | 2.698.896 lei | 2.254.386 lei | 2.366.814 lei | 2.112.517 lei | 1.472.992 lei | 1.208.181 lei | 784.554 lei |
| Cheltuieli totale | 4.832.565 lei | 4.215.983 lei | 3.278.495 lei | 3.381.690 lei | 2.558.984 lei | 2.131.322 lei | 2.101.140 lei | 1.937.083 lei | 1.350.563 lei | 1.200.318 lei | 748.760 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 59.802 lei | 329.009 lei | 597.565 lei | 452.659 lei | 115.931 lei | 100.633 lei | 242.377 lei | 154.511 lei | 107.541 lei | 6.450 lei | 30.063 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 59.802 lei | 329.009 lei | 597.565 lei | 452.659 lei | 115.931 lei | 100.633 lei | 242.377 lei | 154.511 lei | 107.541 lei | 6.450 lei | 30.063 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.443.421 lei | 1.372.998 lei | 1.803.808 lei | 1.543.345 lei | 1.325.399 lei | 934.495 lei | 1.267.526 lei | 593.430 lei | 720.495 lei | 357.131 lei | 199.492 lei |
| Datorii | 1.296.118 lei | 951.998 lei | 1.045.566 lei | 728.085 lei | 918.719 lei | 679.662 lei | 685.346 lei | 253.627 lei | 535.204 lei | 263.846 lei | 112.657 lei |
| Capitaluri proprii | 147.303 lei | 421.000 lei | 758.242 lei | 815.260 lei | 406.680 lei | 254.833 lei | 582.180 lei | 339.803 lei | 185.291 lei | 93.285 lei | 86.835 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | — | — | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2692/270/2024 | Judecătoria Onești | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 259/270/2025 | Judecătoria Onești | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ALGROUP TRANSPORT SRL?
ALGROUP TRANSPORT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ALGROUP TRANSPORT SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.