DANDY & STERN EQUIPMENT SRL — dosare în instanță

Numele DANDY & STERN EQUIPMENT SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 01 octombrie 2026.

Dosare publice
4
Instanțe
2
Primul dosar
25 septembrie 2018
Ultima activitate
01 octombrie 2026
Rol dominant
Apelant Debitor — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 28447654)

CUI
28447654
Denumire
DANDY&STERN EQUIPMENT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|31|224|2011
Stare în registru
în procedură de insolvență
Data înmatriculării
09.05.2011
Sediu
Str. PARTIZANILOR, nr. 36, bl. 7, ap. 29, camera 2, Loc. Șimleu Silvaniei, Oraș Șimleu Silvaniei, Sălaj
Activități autorizate (CAEN)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
Arată toate (27)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate · rev. 2
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
13.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 442,1 mii lei · 2022 4,9 mii lei · maxim 2017 1 mil. lei · minim 2022 4,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 25,5 mii lei · 2025 0 lei · maxim 2019 540,7 mii lei · minim 2022 −71,4 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2021 2 · maxim 2017 9 · minim 2021 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă———4.949 lei427.160 lei657.980 lei783.126 lei739.812 lei1.002.315 lei202.113 lei442.083 lei
Venituri totale0 lei0 lei2.745 lei4.949 lei427.162 lei659.572 lei783.126 lei774.472 lei1.002.714 lei211.070 lei442.083 lei
Cheltuieli totale——23.200 lei76.174 lei80.513 lei233.050 lei234.628 lei764.795 lei818.621 lei199.197 lei403.325 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei0 lei0 lei341.541 lei419.926 lei540.666 lei1.932 lei174.068 lei9.686 lei25.496 lei
Pierdere netă0 lei0 lei20.455 lei71.373 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net0 lei0 lei-20.455 lei-71.373 lei341.541 lei419.926 lei540.666 lei1.932 lei174.068 lei9.686 lei25.496 lei
Bilanț
Active totale1.045.047 lei1.045.047 lei1.080.402 lei1.100.856 lei1.095.909 lei1.793.809 lei1.351.995 lei800.096 lei175.327 lei169.281 lei158.515 lei
Datorii815.941 lei815.941 lei851.296 lei851.295 lei774.975 lei693.710 lei671.822 lei660.589 lei28.560 lei196.582 lei195.502 lei
Capitaluri proprii229.106 lei229.106 lei229.106 lei249.561 lei320.934 lei1.100.099 lei680.173 lei139.507 lei146.767 lei-27.301 lei-36.987 lei
Oameni
Număr mediu de salariați————2656947

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Apelant Debitor: 2
  • Debitor: 2

Categorii de dosare

  • Insolvență: 4

Stadii procesuale

  • Apel: 2
  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2018: 1
  • 2025: 3

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1009/84/2018Tribunalul SălajInsolvență / falimentFondDebitor
1009/84/2018/a2Curtea de Apel ClujInsolvență / falimentApelApelant Debitor
1009/84/2018/a2.1Curtea de Apel ClujInsolvență / falimentApelApelant Debitor
1009/84/2018/a3Tribunalul SălajInsolvență / falimentFondDebitor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare DANDY & STERN EQUIPMENT SRL?

DANDY & STERN EQUIPMENT SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 01 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des DANDY & STERN EQUIPMENT SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (2) și Tribunalul Sălaj (2).

În ce calitate apare cel mai des DANDY & STERN EQUIPMENT SRL?

Cel mai des ca apelant debitor (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă apelant și debitor?

Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 06 octombrie 2026.