RAY WOOD EXPLOATARE SRL — dosare în instanță
Numele RAY WOOD EXPLOATARE SRL apare în 13 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 13
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 11 iulie 2018
- Ultima activitate
- 24 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Reclamant — 4 din 13 dosare cu calitate cunoscută (31%)
Din registrul firmelor (CUI 28367300)
- CUI
- 28367300
- Denumire
- RAY WOOD EXPLOATARE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|406|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.04.2011
- Sediu
- General Lucan Ioan, nr. 30, Loc. Frasin, Oraș Frasin, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 2
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 2
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
Arată toate (76)
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 2
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 2351 Fabricarea cimentului · rev. 2
- 2352 Fabricarea varului și ipsosului · rev. 2
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 2
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 2
- 2364 Fabricarea mortarului · rev. 2
- 2365 Fabricarea produselor din azbociment · rev. 2
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 2
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.603.581 lei (+44% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4 mil. lei · 2025 12,6 mil. lei · maxim 2022 14,3 mil. lei · minim 2016 2,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,8 mii lei · 2025 129,8 mii lei · maxim 2022 3,3 mil. lei · minim 2020 5,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 16 · 2025 8 · maxim 2015 16 · minim 2024 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.603.581 lei | 8.752.260 lei | 9.230.754 lei | 14.338.392 lei | 7.301.547 lei | 3.942.339 lei | 3.956.518 lei | 3.720.261 lei | 5.526.334 lei | 2.702.807 lei | 3.967.973 lei |
| Venituri totale | 11.435.890 lei | 12.013.989 lei | 10.707.814 lei | 14.419.994 lei | 8.412.153 lei | 5.006.899 lei | 6.016.652 lei | 5.642.571 lei | 6.212.150 lei | 3.756.512 lei | 4.158.701 lei |
| Cheltuieli totale | 11.250.023 lei | 11.866.315 lei | 10.630.757 lei | 10.982.303 lei | 6.633.299 lei | 4.999.594 lei | 5.878.615 lei | 5.627.801 lei | 6.130.160 lei | 3.743.435 lei | 4.145.358 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 129.810 lei | 120.162 lei | 56.477 lei | 3.270.519 lei | 1.717.076 lei | 5.787 lei | 113.879 lei | 9.423 lei | 69.827 lei | 10.335 lei | 9.843 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 129.810 lei | 120.162 lei | 56.477 lei | 3.270.519 lei | 1.717.076 lei | 5.787 lei | 113.879 lei | 9.423 lei | 69.827 lei | 10.335 lei | 9.843 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 12.069.345 lei | 13.378.015 lei | 12.876.382 lei | 12.579.026 lei | 10.668.541 lei | 7.235.579 lei | 8.412.852 lei | 8.776.604 lei | 10.074.844 lei | 8.163.648 lei | 10.056.218 lei |
| Datorii | 6.597.334 lei | 8.035.486 lei | 7.660.680 lei | 7.259.975 lei | 8.599.903 lei | 3.361.989 lei | 8.060.527 lei | 8.593.875 lei | 9.901.548 lei | 8.060.179 lei | 9.966.160 lei |
| Capitaluri proprii | 5.472.011 lei | 5.342.529 lei | 5.215.702 lei | 5.319.051 lei | 2.068.638 lei | 3.873.590 lei | 352.325 lei | 182.729 lei | 173.296 lei | 103.469 lei | 90.058 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 8 | 9 | 10 | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 | 12 | 16 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 1 județ
Concentrat: 69% din dosare sunt la Tribunalul Suceava (9). Restul de 4 sunt împărțite între 3 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Suceava | Suceava | Tribunal | 9 |
| Judecătoria Gura Humorului | Suceava | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Suceava | Suceava | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Vatra Dornei | Suceava | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant Reclamant: 4
- Contestator Creditor: 2
- Pârât: 2
- Terţ poprit: 2
- Creditor: 1
- Intimat: 1
- Revizuent Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 5
- Insolvență: 4
- Contencios administrativ: 3
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Apel: 5
- Revizuire (fond): 1
Dosare pe ani
- 2018: 1
- 2021: 1
- 2023: 1
- 2024: 5
- 2025: 1
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 13 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2708/237/2023 | Tribunalul Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat |
| 845/237/2022*** | Tribunalul Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Reclamant |
| 845/237/2022** | Tribunalul Suceava | Civil | Apel | Apelant Reclamant |
| 4370/86/2024/a8 | Tribunalul Suceava | Insolvență / faliment | Fond | Contestator Creditor |
| 4370/86/2024/a7 | Tribunalul Suceava | Insolvență / faliment | Fond | Contestator Creditor |
| 4370/86/2024 | Tribunalul Suceava | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3754/86/2021 | Tribunalul Suceava | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 2423/237/2026 | Judecătoria Gura Humorului | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 268/39/2024 | Curtea de Apel Suceava | Civil | Apel | Apelant Reclamant |
| 2712/237/2026 | Judecătoria Gura Humorului | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 1235/86/2025 | Tribunalul Suceava | Insolvență / faliment | Revizuire (fond) | Revizuent Pârât |
| 1457/334/2018 | Judecătoria Vatra Dornei | Civil | Fond | Pârât |
| 845/237/2022* | Tribunalul Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RAY WOOD EXPLOATARE SRL?
RAY WOOD EXPLOATARE SRL apare în 13 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RAY WOOD EXPLOATARE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Suceava (9), Judecătoria Gura Humorului (2) și Curtea de Apel Suceava (1).
În ce calitate apare cel mai des RAY WOOD EXPLOATARE SRL?
Cel mai des ca apelant reclamant (4 din 13 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, reclamant, contestator, creditor, pârât și intimat?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.