SONIA MEDIA CONSULTING SRL — dosare în instanță
Numele SONIA MEDIA CONSULTING SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 07 aprilie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 28326563)
- CUI
- 28326563
- Denumire
- SONIA MEDIA CONSULTING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|954|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.04.2011
- Sediu
- LINIA DE CENTURĂ DREAPTA, nr. 92, spațiu comercial A16, Comuna Afumați, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Arată toate (10)
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 15.560.174 lei (-6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 67,2 mii lei · 2025 15,6 mil. lei · maxim 2017 28,4 mil. lei · minim 2015 67,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 26,1 mii lei · 2025 42,8 mii lei · maxim 2016 2,4 mil. lei · minim 2022 −370,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 6 · maxim 2016 10 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 15.560.174 lei | 16.478.827 lei | 19.570.342 lei | 14.291.430 lei | 18.248.960 lei | 15.876.801 lei | 19.027.951 lei | 21.688.987 lei | 28.438.811 lei | 27.321.289 lei | 67.206 lei |
| Venituri totale | 15.619.731 lei | 16.487.037 lei | 19.602.194 lei | 14.373.775 lei | 18.278.533 lei | 15.998.615 lei | 19.062.372 lei | 21.743.413 lei | 28.461.148 lei | 27.334.735 lei | 67.206 lei |
| Cheltuieli totale | 15.417.631 lei | 15.468.822 lei | 18.597.654 lei | 14.562.554 lei | 16.874.853 lei | 14.875.067 lei | 17.550.935 lei | 18.939.018 lei | 25.582.570 lei | 24.356.430 lei | 39.126 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 42.770 lei | 822.164 lei | 696.725 lei | 0 lei | 1.098.031 lei | 877.143 lei | 1.186.484 lei | 2.297.240 lei | 2.342.393 lei | 2.395.692 lei | 26.064 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 370.324 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 42.770 lei | 822.164 lei | 696.725 lei | -370.324 lei | 1.098.031 lei | 877.143 lei | 1.186.484 lei | 2.297.240 lei | 2.342.393 lei | 2.395.692 lei | 26.064 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.694.448 lei | 5.538.237 lei | 4.713.329 lei | 4.214.452 lei | 8.319.311 lei | 7.124.926 lei | 6.464.672 lei | 5.300.515 lei | 4.259.887 lei | 3.670.511 lei | 9.947 lei |
| Datorii | 361.570 lei | 412.702 lei | 404.977 lei | 607.197 lei | 514.906 lei | 422.798 lei | 642.512 lei | 664.839 lei | 1.921.450 lei | 1.272.602 lei | 27.530 lei |
| Capitaluri proprii | 2.332.878 lei | 5.123.442 lei | 4.301.278 lei | 3.604.553 lei | 7.800.159 lei | 6.702.128 lei | 5.822.160 lei | 4.635.676 lei | 2.338.437 lei | 2.397.909 lei | -17.583 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 5 | 6 | 7 | 9 | 9 | 8 | 9 | 10 | 10 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 260/93/2020/a11 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SONIA MEDIA CONSULTING SRL?
SONIA MEDIA CONSULTING SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des SONIA MEDIA CONSULTING SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și creditor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 05 octombrie 2026.