RUSTICARM SRL — dosare în instanță

Numele RUSTICARM SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
3
Primul dosar
10 februarie 2023
Ultima activitate
16 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)

Din registrul firmelor (CUI 28266569)

CUI
28266569
Denumire
RUSTICARM SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|20|356|2011
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
29.03.2011
Sediu
nr. 25, Sat Podele, Comuna Luncoiu de Jos, Hunedoara
Activități autorizate (CAEN)
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
  • 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 3
  • 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 3
  • 1020 Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
  • 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor · rev. 3
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 3
Arată toate (44)
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor · rev. 3
  • 1042 Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similare · rev. 3
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 3
  • 1052 Fabricarea înghețatei · rev. 3
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar · rev. 3
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 3
  • 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor · rev. 3
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 3
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
  • 5611 Restaurante · rev. 3
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.242.534 lei (-1% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 3,2 mil. lei · maxim 2018 5,5 mil. lei · minim 2015 1,9 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 122,7 mii lei · 2025 5,8 mii lei · maxim 2018 789,5 mii lei · minim 2024 4,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 12 · maxim 2018 23 · minim 2023 10.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă3.242.534 lei3.267.428 lei3.268.745 lei3.483.838 lei3.837.273 lei4.158.905 lei4.907.737 lei5.542.357 lei4.665.725 lei3.333.067 lei1.949.754 lei
Venituri totale4.531.992 lei4.449.867 lei4.667.111 lei4.714.454 lei5.360.660 lei5.930.605 lei6.697.812 lei7.486.302 lei6.353.587 lei4.549.388 lei2.550.532 lei
Cheltuieli totale4.519.624 lei4.436.257 lei4.388.842 lei4.452.293 lei4.993.532 lei5.619.586 lei6.146.663 lei6.546.442 lei5.705.268 lei3.899.747 lei2.405.139 lei
Rezultat
Profit net5.802 lei4.296 lei238.825 lei222.270 lei311.103 lei263.878 lei462.965 lei789.482 lei544.588 lei545.608 lei122.684 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net5.802 lei4.296 lei238.825 lei222.270 lei311.103 lei263.878 lei462.965 lei789.482 lei544.588 lei545.608 lei122.684 lei
Bilanț
Active totale3.423.908 lei3.694.906 lei3.476.795 lei3.040.287 lei3.188.317 lei2.550.483 lei2.160.732 lei1.816.271 lei1.342.810 lei989.746 lei369.512 lei
Datorii1.093.391 lei1.320.191 lei1.066.876 lei869.192 lei1.239.492 lei912.761 lei786.888 lei425.393 lei552.414 lei443.938 lei222.311 lei
Capitaluri proprii2.330.517 lei2.374.715 lei2.409.919 lei2.171.095 lei1.948.825 lei1.637.722 lei1.373.844 lei1.390.878 lei790.396 lei545.808 lei147.201 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1213101515201823201812

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe

Cele mai multe la Judecătoria Brad (1 · 33%), apoi Tribunalul București (1) și Tribunalul Hunedoara (1).

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria BradHunedoaraJudecătorie1
Tribunalul BucureștiBucureștiTribunal1
Tribunalul HunedoaraHunedoaraTribunal1

Calitate procesuală

  • Pârât: 2
  • Apelant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 1
  • Contencios administrativ: 1
  • Proprietate intelectuală: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 2
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2023: 3

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
5630/3/2023Tribunalul BucureștiProprietate intelectualăFondPârât
907/195/2022Tribunalul HunedoaraContencios administrativ și fiscalApelApelant
242/195/2023Judecătoria BradCivilFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare RUSTICARM SRL?

RUSTICARM SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des RUSTICARM SRL?

Cel mai des la Tribunalul Hunedoara (1), Tribunalul București (1) și Judecătoria Brad (1).

În ce calitate apare cel mai des RUSTICARM SRL?

Cel mai des ca pârât (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât și apelant?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.