MERABO GRUP SRL
MERABO GRUP SRL: firmă în funcțiune din Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, CUI 28266399. Cifră de afaceri 2025: 395.993 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 28266399
- Denumire
- MERABO GRUP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|796|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.03.2011
- Sediu
- TĂUTULUI, nr. 254D-C1, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0893 Extracția sării · rev. 3
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
Arată toate (28)
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 395.993 lei (-67% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 354,9 mii lei · 2025 396 mii lei · maxim 2024 1,2 mil. lei · minim 2016 71,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 48,5 mii lei · 2025 −257,7 mii lei · maxim 2017 180,8 mii lei · minim 2020 −622,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 2 · maxim 2017 8 · minim 2023 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 395.993 lei | 1.188.839 lei | 900.531 lei | 754.907 lei | 1.118.544 lei | 235.992 lei | 463.651 lei | 351.471 lei | 370.285 lei | 71.584 lei | 354.949 lei |
| Venituri totale | 529.044 lei | 1.189.443 lei | 900.577 lei | 754.924 lei | 1.118.545 lei | 235.992 lei | 463.651 lei | 351.471 lei | 370.285 lei | 71.584 lei | 354.949 lei |
| Cheltuieli totale | 778.256 lei | 1.049.269 lei | 850.243 lei | 916.159 lei | 1.580.021 lei | 856.404 lei | 575.659 lei | 320.056 lei | 185.766 lei | 409.232 lei | 295.832 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 116.317 lei | 41.328 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 27.899 lei | 180.816 lei | 0 lei | 48.468 lei |
| Pierdere netă | 257.689 lei | 0 lei | 0 lei | 168.784 lei | 472.380 lei | 622.772 lei | 116.645 lei | 0 lei | 0 lei | 338.364 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -257.689 lei | 116.317 lei | 41.328 lei | -168.784 lei | -472.380 lei | -622.772 lei | -116.645 lei | 27.899 lei | 180.816 lei | -338.364 lei | 48.468 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 548.190 lei | 604.902 lei | 336.751 lei | 249.639 lei | 191.389 lei | 144.014 lei | 67.277 lei | 47.633 lei | 122.335 lei | 68.302 lei | 37.791 lei |
| Datorii | 383.323 lei | 182.346 lei | 30.512 lei | 1.888.289 lei | 1.661.256 lei | 1.141.500 lei | 441.992 lei | 305.703 lei | 395.304 lei | 535.087 lei | 166.212 lei |
| Capitaluri proprii | 164.867 lei | 422.556 lei | 306.239 lei | -1.638.650 lei | -1.469.867 lei | -997.486 lei | -374.715 lei | -258.070 lei | -285.969 lei | -466.785 lei | -128.421 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 8 | 7 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MERABO GRUP SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MERABO GRUP SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MERABO GRUP SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Florești, Comuna Florești, județul Cluj (TĂUTULUI, nr. 254D-C1); numărul de înmatriculare e J|12|796|2011, din 29.03.2011.
Ce cifră de afaceri a avut MERABO GRUP SRL în 2025?
395.993 lei, cu 67% sub 2024 (1.188.839 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 257.689 lei.
Câți salariați are MERABO GRUP SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MERABO GRUP SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.