GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL
GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL: firmă în funcțiune din Sat Lunca Cernii de Jos, Comuna Lunca Cernii de Jos, Hunedoara, CUI 28133465. Cifră de afaceri 2025: 334.185
Registru
- CUI
- 28133465
- Denumire
- GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|242|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.03.2011
- Sediu
- nr. 18, Sat Lunca Cernii de Jos, Comuna Lunca Cernii de Jos, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
Arată toate (11)
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 334.185 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 205 mii lei · 2025 334,2 mii lei · maxim 2025 334,2 mii lei · minim 2017 176,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 842 lei · 2025 −11,2 mii lei · maxim 2020 82,5 mii lei · minim 2021 −33,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 5 · maxim 2015 7 · minim 2017 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 334.185 lei | 298.665 lei | 277.673 lei | 299.789 lei | 222.316 lei | 297.739 lei | 246.937 lei | 250.004 lei | 176.078 lei | 180.939 lei | 205.026 lei |
| Venituri totale | 334.196 lei | 298.674 lei | 277.909 lei | 299.801 lei | 227.324 lei | 299.116 lei | 247.003 lei | 250.024 lei | 176.082 lei | 180.941 lei | 205.038 lei |
| Cheltuieli totale | 345.352 lei | 319.591 lei | 277.680 lei | 325.533 lei | 261.037 lei | 202.304 lei | 242.305 lei | 231.525 lei | 157.014 lei | 194.968 lei | 203.959 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 131 lei | 0 lei | 0 lei | 82.530 lei | 3.899 lei | 15.502 lei | 15.994 lei | 0 lei | 842 lei |
| Pierdere netă | 11.156 lei | 20.917 lei | 0 lei | 25.732 lei | 33.713 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 14.027 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -11.156 lei | -20.917 lei | 131 lei | -25.732 lei | -33.713 lei | 82.530 lei | 3.899 lei | 15.502 lei | 15.994 lei | -14.027 lei | 842 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 86.797 lei | 91.660 lei | 114.232 lei | 104.695 lei | 163.763 lei | 204.292 lei | 130.230 lei | 114.908 lei | 56.789 lei | 38.622 lei | 55.380 lei |
| Datorii | 32.222 lei | 25.928 lei | 27.583 lei | 18.177 lei | 47.914 lei | 54.729 lei | 63.197 lei | 51.774 lei | 9.157 lei | 6.984 lei | 9.715 lei |
| Capitaluri proprii | 54.575 lei | 65.732 lei | 86.649 lei | 86.518 lei | 115.849 lei | 149.563 lei | 67.033 lei | 63.134 lei | 47.632 lei | 31.638 lei | 45.665 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | — | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Lunca Cernii de Jos, Comuna Lunca Cernii de Jos, județul Hunedoara (nr. 18); numărul de înmatriculare e J|20|242|2011, din 04.03.2011.
Ce cifră de afaceri a avut GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL în 2025?
334.185 lei, cu 12% peste 2024 (298.665 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 11.156 lei.
Câți salariați are GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL?
5 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GOSPOCERNA LUNCA CERNII SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.