HALBU UTILAJE SRL — dosare în instanță

Numele HALBU UTILAJE SRL apare în 7 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 18 octombrie 2026.

Dosare publice
7
Instanțe
3
Primul dosar
19 septembrie 2023
Ultima activitate
18 octombrie 2026
Rol dominant
Debitor — 3 din 7 dosare cu calitate cunoscută (43%)

Din registrul firmelor (CUI 28016414)

CUI
28016414
Denumire
HALBU UTILAJE S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|30|82|2011
Stare în registru
în procedură de insolvență
Data înmatriculării
10.02.2011
Sediu
VICTORIEI, nr. 1/E, Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, Satu Mare
Activități autorizate (CAEN)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
Arată toate (10)
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
RELUARE ACTIVITATE

Financiar

Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 1.314.437 lei (-67% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 28,5 mii lei · 2024 1,3 mil. lei · maxim 2020 7,4 mil. lei · minim 2015 28,5 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 28 lei · 2024 −3,6 mil. lei · maxim 2020 2,7 mil. lei · minim 2024 −3,6 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 1 · maxim 2021 4 · minim 2015 1.

Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.314.437 lei3.958.240 lei2.592.183 lei4.231.372 lei7.440.894 lei3.955.965 lei4.625.437 lei2.501.502 lei1.915.292 lei28.540 lei
Venituri totale1.479.054 lei3.962.700 lei4.746.393 lei4.298.991 lei7.500.190 lei3.977.723 lei4.629.226 lei2.509.059 lei1.921.301 lei28.827 lei
Cheltuieli totale5.117.603 lei3.791.331 lei2.882.036 lei3.965.685 lei4.777.516 lei2.320.211 lei2.966.077 lei1.330.255 lei1.711.566 lei27.934 lei
Rezultat
Profit net0 lei153.958 lei1.816.936 lei279.977 lei2.650.400 lei1.617.804 lei1.616.895 lei1.139.568 lei171.556 lei28 lei
Pierdere netă3.638.549 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net-3.638.549 lei153.958 lei1.816.936 lei279.977 lei2.650.400 lei1.617.804 lei1.616.895 lei1.139.568 lei171.556 lei28 lei
Bilanț
Active totale3.331.757 lei10.114.178 lei10.826.802 lei7.992.746 lei7.844.475 lei5.757.007 lei4.178.634 lei2.685.207 lei1.618.027 lei17.144 lei
Datorii1.798.102 lei3.140.982 lei1.729.303 lei712.183 lei857.390 lei1.204.050 lei1.243.480 lei1.366.949 lei1.439.337 lei10.010 lei
Capitaluri proprii1.533.655 lei6.973.196 lei9.097.499 lei7.280.563 lei6.987.085 lei4.552.957 lei2.935.154 lei1.318.258 lei178.690 lei7.134 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1244222311

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 3 instanțe în 3 județe

Cele mai multe la Curtea de Apel Oradea (4 · 57%), apoi Tribunalul Satu Mare (2) și Judecătoria Buftea (1).

InstanțăJudețGradDosare
Curtea de Apel OradeaBihorCurte de apel4
Tribunalul Satu MareSatu MareTribunal2
Judecătoria BufteaIlfovJudecătorie1

Calitate procesuală

  • Debitor: 3
  • Apelant Debitor: 1
  • Apelant Pârât: 1
  • Creditor: 1
  • Intimat Debitor: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 5
  • Civil: 1
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Apel: 4
  • Fond: 3

Dosare pe ani

  • 2023: 1
  • 2024: 3
  • 2025: 3

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
837/83/2024*Tribunalul Satu MareInsolvență / falimentFondDebitor Debitor
5095/94/2025Judecatoria BUFTEACivilFondCreditor
262/83/2023Curtea de Apel OradeaLitigii cu profesioniștiiApelApelant Pârât
837/83/2024Curtea de Apel OradeaInsolvență / falimentApelApelant Debitor
837/83/2024*/a1Curtea de Apel OradeaInsolvență / falimentApelIntimat Debitor
837/83/2024*/a2Curtea de Apel OradeaInsolvență / falimentApelDebitor Debitor
1721/83/2024Tribunalul Satu MareInsolvență / falimentFondDebitor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare HALBU UTILAJE SRL?

HALBU UTILAJE SRL apare în 7 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 18 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des HALBU UTILAJE SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Oradea (4), Tribunalul Satu Mare (2) și Judecatoria BUFTEA (1).

În ce calitate apare cel mai des HALBU UTILAJE SRL?

Cel mai des ca debitor (3 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă debitor, apelant, pârât, creditor și intimat?

Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.