EUROPOINT EXCLUSIV SRL
EUROPOINT EXCLUSIV SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 4, București, CUI 27985663. Cifră de afaceri 2025: 2.899.977 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 27985663
- Denumire
- EUROPOINT EXCLUSIV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|1080|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.02.2011
- Sediu
- Str. LÂNĂRIEI, nr. 88, et. 1, ap. 6, cam. 1, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
Arată toate (47)
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.899.977 lei (+10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2 mil. lei · 2025 2,9 mil. lei · maxim 2016 3,6 mil. lei · minim 2023 2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 539,2 mii lei · 2025 250,1 mii lei · maxim 2021 790,8 mii lei · minim 2019 −323,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 4 · maxim 2016 7 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.899.977 lei | 2.626.502 lei | 1.966.727 lei | 2.000.025 lei | 3.218.962 lei | 2.370.380 lei | 2.683.517 lei | 3.168.910 lei | 3.549.125 lei | 3.575.607 lei | 2.006.201 lei |
| Venituri totale | 3.354.167 lei | 3.838.656 lei | 2.040.794 lei | 2.023.148 lei | 3.219.219 lei | 2.455.580 lei | 2.715.931 lei | 3.227.299 lei | 3.706.428 lei | 3.585.412 lei | 2.053.993 lei |
| Cheltuieli totale | 3.040.830 lei | 3.542.185 lei | 1.719.870 lei | 2.276.508 lei | 2.396.895 lei | 2.744.024 lei | 3.012.544 lei | 3.171.161 lei | 3.634.109 lei | 3.371.999 lei | 1.434.111 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 250.131 lei | 206.836 lei | 302.239 lei | 0 lei | 790.777 lei | 0 lei | 0 lei | 24.385 lei | 60.748 lei | 179.267 lei | 539.177 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 270.363 lei | 0 lei | 311.478 lei | 323.570 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 250.131 lei | 206.836 lei | 302.239 lei | -270.363 lei | 790.777 lei | -311.478 lei | -323.570 lei | 24.385 lei | 60.748 lei | 179.267 lei | 539.177 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.197.811 lei | 2.337.961 lei | 3.005.034 lei | 2.788.818 lei | 4.235.096 lei | 1.904.152 lei | 2.184.643 lei | 2.153.305 lei | 1.916.252 lei | 1.737.648 lei | 1.220.129 lei |
| Datorii | 2.114.314 lei | 694.548 lei | 2.562.808 lei | 2.648.831 lei | 3.824.746 lei | 2.284.579 lei | 2.260.870 lei | 1.905.962 lei | 1.255.032 lei | 1.137.176 lei | 798.923 lei |
| Capitaluri proprii | 83.497 lei | 1.643.413 lei | 442.226 lei | 139.987 lei | 410.350 lei | -380.427 lei | -76.227 lei | 247.343 lei | 661.220 lei | 600.472 lei | 421.206 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 3 | 5 | 6 | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este EUROPOINT EXCLUSIV SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, EUROPOINT EXCLUSIV SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul EUROPOINT EXCLUSIV SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 4, județul București (Str. LÂNĂRIEI, nr. 88, et. 1, ap. 6, cam. 1); numărul de înmatriculare e J|40|1080|2011, din 03.02.2011.
Ce cifră de afaceri a avut EUROPOINT EXCLUSIV SRL în 2025?
2.899.977 lei, cu 10% peste 2024 (2.626.502 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 250.131 lei.
Câți salariați are EUROPOINT EXCLUSIV SRL?
4 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre EUROPOINT EXCLUSIV SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.