FAMEX PROD SRL — dosare în instanță
Numele FAMEX PROD SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 24 mai 2021
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 27914263)
- CUI
- 27914263
- Denumire
- FAMEX PROD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|39|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.01.2011
- Sediu
- GORNEȘTI, nr. 56, Sat Gornești, Comuna Gornești, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere · rev. 2
Arată toate (9)
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 2.245.029 lei (+119% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2024 2,2 mil. lei · maxim 2015 2,5 mil. lei · minim 2019 614 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 145,5 mii lei · 2024 906,3 mii lei · maxim 2024 906,3 mii lei · minim 2016 10,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 21 · 2024 5 · maxim 2015 21 · minim 2024 5.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.245.029 lei | 1.022.859 lei | 2.054.982 lei | 1.495.197 lei | fără bilanț | 613.982 lei | fără bilanț | 1.138.001 lei | 1.169.422 lei | 2.540.745 lei |
| Venituri totale | 2.391.010 lei | 1.029.234 lei | 1.354.960 lei | 1.676.156 lei | fără bilanț | 798.584 lei | fără bilanț | 1.003.447 lei | 1.550.693 lei | 2.568.995 lei |
| Cheltuieli totale | 1.423.996 lei | 748.777 lei | 1.105.350 lei | 1.514.869 lei | fără bilanț | 657.876 lei | fără bilanț | 972.654 lei | 1.534.457 lei | 2.391.371 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 906.335 lei | 270.422 lei | 231.355 lei | 147.775 lei | fără bilanț | 134.487 lei | fără bilanț | 19.553 lei | 10.687 lei | 145.467 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 906.335 lei | 270.422 lei | 231.355 lei | 147.775 lei | fără bilanț | 134.487 lei | fără bilanț | 19.553 lei | 10.687 lei | 145.467 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.866.789 lei | 1.364.952 lei | 1.385.415 lei | 2.406.418 lei | fără bilanț | 2.296.881 lei | fără bilanț | 1.707.019 lei | 1.880.196 lei | 1.851.064 lei |
| Datorii | 208.574 lei | 342.629 lei | 126.071 lei | 1.216.584 lei | fără bilanț | 1.335.791 lei | fără bilanț | 1.395.614 lei | 1.588.344 lei | 1.569.898 lei |
| Capitaluri proprii | 1.448.474 lei | 792.139 lei | 1.008.717 lei | 918.763 lei | fără bilanț | 653.896 lei | fără bilanț | 291.440 lei | 271.887 lei | 261.201 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 9 | 9 | fără bilanț | 8 | fără bilanț | 13 | 20 | 21 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Sectorului 1 (2). Un dosar e la Tribunalul Mureș.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Mureș | Mureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 38299/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 37299/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1216/102/2021 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FAMEX PROD SRL?
FAMEX PROD SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des FAMEX PROD SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (2) și Tribunalul Mureș (1).
În ce calitate apare cel mai des FAMEX PROD SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și reclamant?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.