MAGONTEC SRL
MAGONTEC SRL: firmă în funcțiune din Loc. Sântana, Oraș Sântana, Arad, CUI 27768109. Cifră de afaceri 2025: 40.025.498 lei, 60 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 27768109
- Denumire
- MAGONTEC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|02|412|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.04.2011
- Sediu
- HAMMERER, nr. 3, Clădire birouri, Loc. Sântana, Oraș Sântana, Arad
- Activități autorizate (CAEN)
- 2442 Metalurgia aluminiului · rev. 3
- 2445 Producția altor metale neferoase · rev. 3
- 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare · rev. 3
- 2454 Turnarea altor metale neferoase · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
Arată toate (8)
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 40.025.498 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 78,5 mil. lei · 2025 40 mil. lei · maxim 2022 110,5 mil. lei · minim 2024 39,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 88,9 mii lei · 2025 −3,7 mil. lei · maxim 2022 13 mil. lei · minim 2025 −3,7 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 69 · 2025 60 · maxim 2018 88 · minim 2025 60.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 40.025.498 lei | 39.505.865 lei | 50.823.598 lei | 110.491.736 lei | 74.996.062 lei | 82.648.837 lei | 108.821.259 lei | 96.951.090 lei | 99.756.171 lei | 104.096.523 lei | 78.539.518 lei |
| Venituri totale | 42.727.504 lei | 36.515.902 lei | 69.689.000 lei | 130.110.299 lei | 90.681.003 lei | 81.863.438 lei | 112.067.833 lei | 103.881.508 lei | 102.344.683 lei | 112.398.628 lei | 87.723.960 lei |
| Cheltuieli totale | 46.382.293 lei | 36.806.183 lei | 65.971.581 lei | 114.550.756 lei | 79.584.687 lei | 81.431.163 lei | 112.685.162 lei | 103.832.569 lei | 102.113.146 lei | 108.416.754 lei | 87.635.082 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 3.160.900 lei | 12.993.540 lei | 9.456.085 lei | 239.113 lei | 0 lei | 0 lei | 159.888 lei | 3.862.135 lei | 88.878 lei |
| Pierdere netă | 3.654.789 lei | 290.281 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 617.329 lei | 70.819 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -3.654.789 lei | -290.281 lei | 3.160.900 lei | 12.993.540 lei | 9.456.085 lei | 239.113 lei | -617.329 lei | -70.819 lei | 159.888 lei | 3.862.135 lei | 88.878 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 40.332.687 lei | 41.740.829 lei | 48.001.542 lei | 65.230.081 lei | 53.293.731 lei | 51.548.633 lei | 56.606.832 lei | 52.623.412 lei | 47.488.473 lei | 56.420.766 lei | 50.389.138 lei |
| Datorii | 8.862.580 lei | 6.622.871 lei | 8.624.519 lei | 15.698.081 lei | 16.907.682 lei | 25.366.903 lei | 30.876.219 lei | 26.388.019 lei | 21.439.703 lei | 30.262.938 lei | 50.793.902 lei |
| Capitaluri proprii | 31.337.907 lei | 34.992.695 lei | 38.258.005 lei | 47.848.964 lei | 34.855.425 lei | 25.399.340 lei | 25.160.227 lei | 25.777.556 lei | 25.848.376 lei | 25.688.488 lei | -492.148 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 60 | 72 | 73 | 74 | 72 | 74 | 87 | 88 | 80 | 74 | 69 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MAGONTEC SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MAGONTEC SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MAGONTEC SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Sântana, Oraș Sântana, județul Arad (HAMMERER, nr. 3, Clădire birouri); numărul de înmatriculare e J|02|412|2011, din 11.04.2011.
Ce cifră de afaceri a avut MAGONTEC SRL în 2025?
40.025.498 lei, cu 1% peste 2024 (39.505.865 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 3.654.789 lei.
Câți salariați are MAGONTEC SRL?
60 salariați în medie în 2025 (72 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MAGONTEC SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.