DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA — dosare în instanță
Numele DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA apare în 104 dosare publice la 16 instanțe; ultima activitate: 01 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 104
- Instanțe
- 16
- Primul dosar
- 09 noiembrie 2021
- Ultima activitate
- 01 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 47 din 104 dosare cu calitate cunoscută (45%)
Din registrul firmelor (CUI 2749993)
- CUI
- 2749993
- Denumire
- DRUMURI JUDEȚENE CONSTANȚA S.A.
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|13|115|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.07.1991
- Sediu
- Str. Celulozei, nr. 15A, Municipiul Constanța, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 3
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
Arată toate (78)
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. · rev. 3
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 68.149.899 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 18,3 mil. lei · 2025 68,1 mil. lei · maxim 2025 68,1 mil. lei · minim 2015 18,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −16 mil. lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2017 27,9 mil. lei · minim 2015 −16 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 352 · 2025 280 · maxim 2015 352 · minim 2018 260.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 68.149.899 lei | 59.706.800 lei | 68.021.047 lei | 63.232.592 lei | 49.817.251 lei | 61.856.252 lei | 56.569.110 lei | 48.745.390 lei | 57.168.459 lei | 32.154.761 lei | 18.347.725 lei |
| Venituri totale | 71.327.713 lei | 64.420.771 lei | 71.925.655 lei | 66.205.195 lei | 53.502.501 lei | 63.941.781 lei | 56.703.870 lei | 54.852.815 lei | 68.076.513 lei | 40.252.956 lei | 21.346.448 lei |
| Cheltuieli totale | 69.806.804 lei | 61.687.856 lei | 66.147.687 lei | 56.514.501 lei | 45.776.017 lei | 45.920.469 lei | 46.224.508 lei | 46.966.860 lei | 40.219.337 lei | 35.678.417 lei | 37.393.213 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.152.243 lei | 1.652.431 lei | 4.670.791 lei | 8.232.043 lei | 6.468.305 lei | 15.218.016 lei | 8.766.080 lei | 7.885.955 lei | 27.857.176 lei | 4.574.539 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 16.046.765 lei |
| Rezultat net | 1.152.243 lei | 1.652.431 lei | 4.670.791 lei | 8.232.043 lei | 6.468.305 lei | 15.218.016 lei | 8.766.080 lei | 7.885.955 lei | 27.857.176 lei | 4.574.539 lei | -16.046.765 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 70.659.419 lei | 72.323.656 lei | 75.811.803 lei | 73.450.295 lei | 67.052.845 lei | 78.089.607 lei | 73.058.157 lei | 69.961.894 lei | 79.989.817 lei | 2.280.935.408 lei | 2.289.787.958 lei |
| Datorii | 9.680.555 lei | 19.860.316 lei | 7.039.543 lei | 10.332.041 lei | 3.258.056 lei | 24.820.479 lei | 41.847.729 lei | 54.093.524 lei | 64.205.176 lei | 47.315.470 lei | 58.795.559 lei |
| Capitaluri proprii | 46.239.069 lei | 38.767.812 lei | 52.741.234 lei | 48.682.421 lei | 49.512.776 lei | 35.727.665 lei | 15.309.648 lei | 5.758.085 lei | -559.685 lei | 2.218.474.320 lei | 2.203.436.398 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 280 | 290 | 312 | 292 | 298 | 290 | 280 | 260 | 308 | 302 | 352 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 16 instanțe în 9 județe
Cele mai multe la Judecătoria Constanța (34 · 33%). Primele 3 instanțe adună 73%; celelalte 13 instanțe au între 1 și 7 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Constanța | Constanța | Judecătorie | 34 |
| Tribunalul Constanța | Constanța | Tribunal | 28 |
| Curtea de Apel Constanța | Constanța | Curte de apel | 14 |
| Judecătoria Medgidia | Constanța | Judecătorie | 7 |
| Judecătoria Mangalia | Constanța | Judecătorie | 6 |
| Judecătoria Hârșova | Constanța | Judecătorie | 3 |
| Judecătoria Câmpulung | Argeș | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Buzău | Buzău | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Călărași | Călărași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Cluj-Napoca | Cluj | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Cornetu | Ilfov | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Argeș | Argeș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Buzău | Buzău | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Comercial Mureș | Mureș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Dâmbovița | Dâmbovița | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 47
- Pârât: 22
- Creditor: 9
- Intimat: 9
- Petent: 6
- Contestator: 2
- Intimat Reclamant: 2
- Apelant - Parte civilă: 1
- Altele: 6
Categorii de dosare
- Civil: 55
- Litigii cu profesioniștii: 20
- Contencios administrativ: 17
- Litigii de muncă: 9
- Insolvență: 2
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 96
- Apel: 7
- Revizuire (apel): 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 3
- 2023: 25
- 2024: 40
- 2025: 20
- 2026: 15
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 104 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 14534/212/2023* | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Petent Petent |
| 1169/118/2026 | Tribunalul Constanța | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât Creditor |
| 279/118/2025 | Curtea de Apel Constanța | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 8245/118/2020* | Curtea de Apel Constanța | Penal | Apel | Apelant - Parte civilă |
| 1796/114/2024 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 6336/205/2023 | Tribunalul Argeș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 29328/212/2021 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 27378/212/2022 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Pârât |
| 3627/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Creditor |
| 13140/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Petent |
| 4386/254/2023 | Judecătoria Mangalia | Civil | Fond | Reclamant |
| 14534/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Petent |
| 5206/254/2023 | Judecătoria Mangalia | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat CREDITOR |
| 22973/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 21518/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Creditor |
| 20022/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Intimat |
| 23300/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 23301/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 26801/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Pârât |
| 30097/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Intimat |
| 29061/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 181/1371/2026 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1754/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Intimat |
| 795/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 16992/1748/2023 | Judecătoria Cornetu | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 9591/256/2024 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Reclamant |
| 9592/256/2024 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Reclamant |
| 9593/256/2024 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Reclamant |
| 9594/256/2024 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Reclamant |
| 9590/256/2024 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Reclamant |
| 9589/256/2024 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Reclamant |
| 9581/256/2024 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Reclamant |
| 9503/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Petent |
| 5311/205/2023 | Judecătoria Câmpulung | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 5896/202/2023 | Judecătoria Călărași | Civil | Fond | Reclamant |
| 4446/254/2024 | Judecătoria Mangalia | Civil | Fond | Reclamant |
| 5543/254/2024 | Tribunalul Constanța | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 17395/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 5540/254/2024 | Judecătoria Mangalia | Civil | Fond | Reclamant |
| 5544/254/2024 | Judecătoria Mangalia | Civil | Fond | Reclamant |
| 5542/254/2024 | Judecătoria Mangalia | Civil | Fond | Reclamant |
| 20940/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Intimat |
| 19248/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Pârât |
| 19247/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Intimat |
| 1873/842/2024 | Judecatoria HARSOVA | Civil | Fond | Reclamant |
| 1871/842/2024 | Judecatoria HARSOVA | Civil | Fond | Reclamant |
| 1872/842/2024 | Judecatoria HARSOVA | Civil | Fond | Reclamant |
| 27087/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 27088/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 27089/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA?
DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA apare în 104 dosare publice la 16 instanțe; ultima activitate: 01 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA?
Cel mai des la Judecătoria Constanța (34), Tribunalul Constanța (28) și Curtea de Apel Constanța (14).
În ce calitate apare cel mai des DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA?
Cel mai des ca reclamant (47 din 104 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (55 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, pârât, creditor, intimat, petent, contestator, apelant și parte civilă?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 02 noiembrie 2026.