BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L.
BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 27433286. Cifră de afaceri 2025: 14.699.241 lei, 70 salariați. Date ONRC
Registru
- CUI
- 27433286
- Denumire
- BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1559|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.09.2010
- Sediu
- Str. RAPSODIEI, nr. 6A, ap. 14b, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
Arată toate (27)
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii · rev. 3
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 14.699.241 lei (+3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 17,5 mil. lei · 2025 14,7 mil. lei · maxim 2018 25,6 mil. lei · minim 2020 11,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,6 mil. lei · 2025 107,1 mii lei · maxim 2016 3,1 mil. lei · minim 2025 107,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 108 · 2025 70 · maxim 2016 119 · minim 2023 68.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 14.699.241 lei | 14.310.270 lei | 14.374.747 lei | 15.419.618 lei | 13.504.380 lei | 11.250.777 lei | 17.389.176 lei | 25.570.829 lei | 24.651.345 lei | 21.363.606 lei | 17.512.233 lei |
| Venituri totale | 14.948.410 lei | 14.297.537 lei | 14.826.714 lei | 15.434.172 lei | 13.996.175 lei | 11.364.024 lei | 17.772.105 lei | 24.847.933 lei | 24.794.839 lei | 22.918.699 lei | 17.547.783 lei |
| Cheltuieli totale | 14.807.767 lei | 13.394.205 lei | 12.892.338 lei | 13.542.494 lei | 11.541.692 lei | 11.225.009 lei | 15.375.567 lei | 22.065.650 lei | 21.821.219 lei | 19.356.914 lei | 15.720.220 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 107.070 lei | 876.654 lei | 1.648.020 lei | 1.636.629 lei | 2.109.039 lei | 107.107 lei | 2.065.163 lei | 2.397.084 lei | 2.572.249 lei | 3.076.289 lei | 1.576.131 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 107.070 lei | 876.654 lei | 1.648.020 lei | 1.636.629 lei | 2.109.039 lei | 107.107 lei | 2.065.163 lei | 2.397.084 lei | 2.572.249 lei | 3.076.289 lei | 1.576.131 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.895.191 lei | 4.712.336 lei | 5.077.278 lei | 5.526.033 lei | 6.050.865 lei | 4.574.021 lei | 5.719.346 lei | 7.592.662 lei | 7.766.058 lei | 8.287.661 lei | 4.494.206 lei |
| Datorii | 4.427.269 lei | 3.715.293 lei | 3.188.409 lei | 3.685.184 lei | 3.821.645 lei | 4.338.578 lei | 3.531.010 lei | 4.989.489 lei | 4.987.969 lei | 5.081.821 lei | 2.788.654 lei |
| Capitaluri proprii | 467.922 lei | 997.043 lei | 1.888.869 lei | 1.840.849 lei | 2.229.220 lei | 235.443 lei | 2.188.336 lei | 2.603.173 lei | 2.778.089 lei | 3.205.840 lei | 1.705.552 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 70 | 75 | 68 | 69 | 87 | 89 | 100 | 101 | — | 119 | 108 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (Str. RAPSODIEI, nr. 6A, ap. 14b); numărul de înmatriculare e J|12|1559|2010, din 27.09.2010.
Ce cifră de afaceri a avut BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L. în 2025?
14.699.241 lei, cu 3% peste 2024 (14.310.270 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 107.070 lei.
Câți salariați are BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L.?
70 salariați în medie în 2025 (75 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.