ALFA TALUZ S.R.L.

ALFA TALUZ S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, CUI 27419451. Cifră de afaceri 2025: 1.119.783 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF,

Registru

CUI
27419451
Denumire
ALFA TALUZ S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|06|361|2010
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
23.09.2010
Sediu
CALEA CLUJULUI, nr. 54A, CAM1, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
Activități autorizate (CAEN)
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
  • 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
Arată toate (33)
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.119.783 lei (-6% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 23,9 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2024 1,2 mil. lei · minim 2018 4,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 23,2 mii lei · 2025 177,9 mii lei · maxim 2024 224,8 mii lei · minim 2016 0 lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 6 · maxim 2024 7 · minim 2019 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.119.783 lei1.188.483 lei362.362 lei210.040 lei105.238 lei73.229 lei15.630 lei4.840 lei6.300 lei—23.875 lei
Venituri totale1.264.224 lei1.431.760 lei432.869 lei210.194 lei105.240 lei73.229 lei15.630 lei4.840 lei6.300 lei0 lei23.875 lei
Cheltuieli totale1.058.289 lei1.158.138 lei380.993 lei121.982 lei85.870 lei63.564 lei13.288 lei388 lei———
Rezultat
Profit net177.928 lei224.846 lei49.102 lei86.153 lei18.434 lei8.932 lei1.873 lei4.307 lei6.111 lei0 lei23.159 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net177.928 lei224.846 lei49.102 lei86.153 lei18.434 lei8.932 lei1.873 lei4.307 lei6.111 lei0 lei23.159 lei
Bilanț
Active totale2.144.079 lei3.327.775 lei2.461.285 lei145.987 lei80.450 lei112.635 lei59.599 lei40.440 lei35.986 lei29.687 lei30.403 lei
Datorii1.051.211 lei1.318.445 lei1.486.128 lei20.654 lei11.269 lei61.889 lei17.785 lei500 lei353 lei165 lei881 lei
Capitaluri proprii530.872 lei356.281 lei131.436 lei125.333 lei69.181 lei50.746 lei41.814 lei39.940 lei35.633 lei29.522 lei29.522 lei
Oameni
Număr mediu de salariați6741111————

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este ALFA TALUZ S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, ALFA TALUZ S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul ALFA TALUZ S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Bistrița, județul Bistrița-Năsăud (CALEA CLUJULUI, nr. 54A, CAM1); numărul de înmatriculare e J|06|361|2010, din 23.09.2010.

Ce cifră de afaceri a avut ALFA TALUZ S.R.L. în 2025?

1.119.783 lei, cu 6% sub 2024 (1.188.483 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 177.928 lei.

Câți salariați are ALFA TALUZ S.R.L.?

6 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre ALFA TALUZ S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.