COMPANIA GENERALĂ DE CONSERVE ROMÂNIA SRL — dosare în instanță

Numele COMPANIA GENERALĂ DE CONSERVE ROMÂNIA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
2
Primul dosar
31 decembrie 2021
Ultima activitate
15 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 27419290)

CUI
27419290
Denumire
COMPANIA GENERALA DE CONSERVE ROMANIA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|9067|2010
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
23.09.2010
Sediu
Theodor Pallady, nr. 51N, et. 3, ap. C13, IMOBIL METRO PALLADY, CLADIREA C6, CORP A, CAMERA 312_b, București Sectorul 3, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
  • 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 3
  • 1020 Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
  • 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor · rev. 3
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
Arată toate (30)
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 3
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
  • 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate · rev. 3
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 25.701.981 lei (-7% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 14,5 mil. lei · 2025 25,7 mil. lei · maxim 2024 27,7 mil. lei · minim 2020 8,6 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 264,4 mii lei · 2025 −479,4 mii lei · maxim 2023 2,5 mil. lei · minim 2025 −479,4 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 11 · 2025 9 · maxim 2017 12 · minim 2019 7.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă25.701.981 lei27.706.984 lei27.096.946 lei22.676.615 lei10.281.934 lei8.607.618 lei9.252.777 lei9.032.245 lei15.822.390 lei15.277.773 lei14.499.540 lei
Venituri totale26.030.141 lei28.038.353 lei27.266.321 lei22.878.852 lei10.316.121 lei8.771.860 lei9.351.965 lei9.070.592 lei16.053.230 lei15.480.938 lei14.996.951 lei
Cheltuieli totale26.498.269 lei27.894.229 lei24.466.037 lei20.256.860 lei9.528.464 lei7.755.538 lei8.715.974 lei8.431.170 lei14.953.155 lei14.897.702 lei14.732.553 lei
Rezultat
Profit net0 lei127.441 lei2.451.389 lei2.269.464 lei693.495 lei891.160 lei564.267 lei568.654 lei1.021.981 lei583.236 lei264.398 lei
Pierdere netă479.378 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net-479.378 lei127.441 lei2.451.389 lei2.269.464 lei693.495 lei891.160 lei564.267 lei568.654 lei1.021.981 lei583.236 lei264.398 lei
Bilanț
Active totale11.480.657 lei13.956.210 lei12.132.786 lei12.803.057 lei9.910.553 lei7.908.388 lei6.320.996 lei4.878.961 lei4.907.181 lei6.663.925 lei4.614.884 lei
Datorii4.299.047 lei6.326.605 lei4.101.157 lei5.272.348 lei3.623.529 lei3.060.582 lei3.508.976 lei3.146.704 lei3.854.485 lei6.639.169 lei7.435.404 lei
Capitaluri proprii7.138.056 lei7.617.433 lei8.028.862 lei7.529.625 lei6.283.991 lei4.842.173 lei2.803.787 lei1.721.424 lei1.046.738 lei24.756 lei-2.820.520 lei
Oameni
Număr mediu de salariați997777710121011

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe

Cele mai multe la Curtea de Apel Timișoara (1 · 50%), apoi Tribunalul Arad (1).

InstanțăJudețGradDosare
Curtea de Apel TimișoaraTimișCurte de apel1
Tribunalul AradAradTribunal1

Calitate procesuală

  • Creditor: 1
  • Intimat Creditor: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 2

Stadii procesuale

  • Apel: 1
  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2021: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
3742/108/2021Tribunalul AradInsolvență / falimentFondCreditor
3742/108/2021/a8Curtea de Apel TimișoaraInsolvență / falimentApelIntimat Creditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare COMPANIA GENERALĂ DE CONSERVE ROMÂNIA SRL?

COMPANIA GENERALĂ DE CONSERVE ROMÂNIA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des COMPANIA GENERALĂ DE CONSERVE ROMÂNIA SRL?

Cel mai des la Tribunalul Arad (1) și Curtea de Apel Timișoara (1).

În ce calitate apare cel mai des COMPANIA GENERALĂ DE CONSERVE ROMÂNIA SRL?

Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor și intimat?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.