SUD ALESSANDRO SRL — dosare în instanță
Numele SUD ALESSANDRO SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 12 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 20 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 3 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 27416935)
- CUI
- 27416935
- Denumire
- SUD ALESSANDRO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|1073|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.09.2010
- Sediu
- Str. MIHAI VITEAZUL, nr. 9B, Sat Brădești, Comuna Brădești, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
Arată toate (34)
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.068.290 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 750,2 mii lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2023 2,2 mil. lei · minim 2022 474 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 163,4 mii lei · 2025 898 mii lei · maxim 2024 1,1 mil. lei · minim 2017 35,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 4 · maxim 2017 6 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.068.290 lei | 2.154.545 lei | 2.155.528 lei | 473.961 lei | 925.711 lei | 1.149.598 lei | 1.688.653 lei | 1.950.615 lei | 745.728 lei | 513.026 lei | 750.219 lei |
| Venituri totale | 2.748.239 lei | 2.949.020 lei | 2.480.468 lei | 1.014.400 lei | 1.025.038 lei | 1.452.281 lei | 1.860.568 lei | 1.992.026 lei | 745.995 lei | 534.855 lei | 756.128 lei |
| Cheltuieli totale | 1.675.404 lei | 1.770.596 lei | 1.411.737 lei | 737.865 lei | 674.105 lei | 820.340 lei | 1.282.716 lei | 1.076.693 lei | 703.009 lei | 423.845 lei | 557.577 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 898.027 lei | 1.121.605 lei | 1.048.057 lei | 266.929 lei | 333.101 lei | 610.110 lei | 559.243 lei | 895.408 lei | 35.705 lei | 90.456 lei | 163.429 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | — | — |
| Rezultat net | 898.027 lei | 1.121.605 lei | 1.048.057 lei | 266.929 lei | 333.101 lei | 610.110 lei | 559.243 lei | 895.408 lei | 35.705 lei | 90.456 lei | 163.429 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.255.296 lei | 5.090.607 lei | 5.222.310 lei | 3.723.675 lei | 1.153.416 lei | 852.416 lei | 875.244 lei | 1.156.133 lei | 605.616 lei | 645.214 lei | 820.541 lei |
| Datorii | 1.028.906 lei | 959.167 lei | 866.043 lei | 310.236 lei | 131.052 lei | 154.153 lei | 315.749 lei | 225.551 lei | 245.716 lei | 243.651 lei | 387.633 lei |
| Capitaluri proprii | 1.002.867 lei | 2.310.396 lei | 1.937.704 lei | 945.082 lei | 1.022.364 lei | 698.263 lei | 559.495 lei | 930.582 lei | 359.900 lei | 401.563 lei | 432.908 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 3 | 4 | 1 | 1 | 1 | 2 | 6 | 6 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 3
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2024: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3232/63/2024/a2 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3232/63/2024/a1 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3232/63/2024 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SUD ALESSANDRO SRL?
SUD ALESSANDRO SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des SUD ALESSANDRO SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.