DRAGORAM TOUR SRL — dosare în instanță
Numele DRAGORAM TOUR SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 15 martie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 27299673)
- CUI
- 27299673
- Denumire
- DRAGORAM TOUR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|685|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.08.2010
- Sediu
- TUDOR VLADIMIRESCU, bl. SELECT3, ap. 30, Municipiul Moinești, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 7911 Activități ale agențiilor turistice · rev. 3
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 354.510 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 259,5 mii lei · 2025 354,5 mii lei · maxim 2022 501,9 mii lei · minim 2020 165,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 141,6 mii lei · 2025 95,2 mii lei · maxim 2022 291,7 mii lei · minim 2020 2,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 1 · maxim 2015 3 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 354.510 lei | 352.001 lei | 311.296 lei | 501.850 lei | 380.025 lei | 165.880 lei | 327.897 lei | 364.101 lei | 332.555 lei | 316.038 lei | 259.475 lei |
| Venituri totale | 387.039 lei | 383.392 lei | 328.307 lei | 510.974 lei | 386.341 lei | 169.517 lei | 337.951 lei | 370.695 lei | 340.804 lei | 316.719 lei | 260.548 lei |
| Cheltuieli totale | 286.784 lei | 265.729 lei | 223.498 lei | 215.788 lei | 190.577 lei | 165.626 lei | 189.300 lei | 177.369 lei | 187.251 lei | 122.480 lei | 111.171 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 95.162 lei | 110.770 lei | 101.629 lei | 291.722 lei | 192.902 lei | 2.226 lei | 145.370 lei | 189.685 lei | 150.184 lei | 188.588 lei | 141.561 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 95.162 lei | 110.770 lei | 101.629 lei | 291.722 lei | 192.902 lei | 2.226 lei | 145.370 lei | 189.685 lei | 150.184 lei | 188.588 lei | 141.561 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 722.117 lei | 631.962 lei | 1.032.337 lei | 814.001 lei | 628.191 lei | 1.482.190 lei | 1.495.889 lei | 1.306.790 lei | 1.067.392 lei | 912.448 lei | 664.348 lei |
| Datorii | 708.464 lei | 700.346 lei | 758.611 lei | 686.748 lei | 792.666 lei | 360.159 lei | 355.084 lei | 280.300 lei | 230.587 lei | 225.827 lei | 166.335 lei |
| Capitaluri proprii | -4.941 lei | -100.103 lei | 228.882 lei | 127.253 lei | -164.475 lei | 1.122.031 lei | 1.140.805 lei | 1.026.490 lei | 836.805 lei | 686.621 lei | 498.013 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
- Revizuent Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 3
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Revizuire (recurs): 1
Dosare pe ani
- 2021: 2
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 556/110/2021 | Tribunalul Bacău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 753/110/2021 | Tribunalul Bacău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 513/32/2024 | Curtea de Apel Bacău | Contencios administrativ și fiscal | Revizuire (recurs) | Revizuent Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DRAGORAM TOUR SRL?
DRAGORAM TOUR SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DRAGORAM TOUR SRL?
Cel mai des la Tribunalul Bacău (2) și Curtea de Apel Bacău (1).
În ce calitate apare cel mai des DRAGORAM TOUR SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.