SIMA SAR-SYSTEM SRL
SIMA SAR-SYSTEM SRL: firmă în funcțiune din Sat Schitu, Comuna Costinești, Constanța, CUI 27060128. Cifră de afaceri 2025: 142.264 lei, 1 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 27060128
- Denumire
- SIMA SAR-SYSTEM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|1070|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.06.2010
- Sediu
- Str. SPERANȚEI, nr. 26, LOT 1, Sat Schitu, Comuna Costinești, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 142.264 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 203,6 mii lei · 2025 142,3 mii lei · maxim 2023 1,4 mil. lei · minim 2024 133,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 70,7 mii lei · 2025 5 mii lei · maxim 2020 348,9 mii lei · minim 2018 −15,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 8 · 2025 1 · maxim 2022 10 · minim 2024 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 142.264 lei | 133.573 lei | 1.391.345 lei | 1.366.360 lei | 1.031.319 lei | 880.099 lei | 975.813 lei | 482.705 lei | 329.042 lei | 212.490 lei | 203.621 lei |
| Venituri totale | 154.661 lei | 274.595 lei | 1.401.190 lei | 1.368.112 lei | 1.066.082 lei | 886.567 lei | 975.813 lei | 482.705 lei | 329.042 lei | 243.490 lei | 215.121 lei |
| Cheltuieli totale | 148.526 lei | 267.064 lei | 1.331.687 lei | 1.045.684 lei | 763.426 lei | 528.834 lei | 738.894 lei | 492.927 lei | 200.089 lei | 92.158 lei | 137.939 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.040 lei | 5.156 lei | 54.921 lei | 308.236 lei | 298.653 lei | 348.932 lei | 227.161 lei | 0 lei | 125.834 lei | 148.300 lei | 70.729 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 15.082 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.040 lei | 5.156 lei | 54.921 lei | 308.236 lei | 298.653 lei | 348.932 lei | 227.161 lei | -15.082 lei | 125.834 lei | 148.300 lei | 70.729 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 226.263 lei | 256.383 lei | 548.109 lei | 827.430 lei | 958.097 lei | 751.000 lei | 606.900 lei | 376.420 lei | 587.663 lei | 452.906 lei | 276.892 lei |
| Datorii | 288.636 lei | 323.796 lei | 492.945 lei | 173.182 lei | 207.085 lei | 129.802 lei | 201.616 lei | 198.297 lei | 176.186 lei | 167.264 lei | 139.550 lei |
| Capitaluri proprii | -62.373 lei | -67.413 lei | 55.164 lei | 654.248 lei | 751.012 lei | 576.333 lei | 405.284 lei | 178.123 lei | 411.477 lei | 285.642 lei | 137.342 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 7 | 10 | 5 | 5 | 6 | 7 | 8 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SIMA SAR-SYSTEM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SIMA SAR-SYSTEM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SIMA SAR-SYSTEM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Schitu, Comuna Costinești, județul Constanța (Str. SPERANȚEI, nr. 26, LOT 1); numărul de înmatriculare e J|13|1070|2010, din 14.06.2010.
Ce cifră de afaceri a avut SIMA SAR-SYSTEM SRL în 2025?
142.264 lei, cu 7% peste 2024 (133.573 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 5.040 lei.
Câți salariați are SIMA SAR-SYSTEM SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SIMA SAR-SYSTEM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.