CENT SRL

CENT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Roșiori de Vede, Teleorman, CUI 2696910. Cifră de afaceri 2025: 1.334.114 lei, 8 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
2696910
Denumire
CENT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|34|1508|1992
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
25.11.1992
Sediu
Str. RAHOVEI, bl. L2-L2, Municipiul Roșiori de Vede, Teleorman
Activități autorizate (CAEN)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
  • 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate · rev. 2
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (10)
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.334.114 lei (-2% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2024 1,4 mil. lei · minim 2015 1,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 52,9 mii lei · 2025 −17,9 mii lei · maxim 2022 58,4 mii lei · minim 2025 −17,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 8 · maxim 2015 9 · minim 2019 8.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.334.114 lei1.365.854 lei1.319.439 lei1.315.197 lei1.130.754 lei1.060.828 lei1.094.268 lei1.118.949 lei1.082.243 lei1.118.025 lei1.051.030 lei
Venituri totale1.340.008 lei1.393.046 lei1.346.890 lei1.324.403 lei1.131.324 lei1.060.970 lei1.094.403 lei1.119.105 lei1.082.409 lei1.118.508 lei1.052.340 lei
Cheltuieli totale1.357.929 lei1.384.109 lei1.300.187 lei1.252.836 lei1.079.940 lei1.038.865 lei1.068.830 lei1.089.992 lei1.040.316 lei1.045.266 lei987.899 lei
Rezultat
Profit net0 lei7.144 lei33.509 lei58.415 lei40.868 lei14.753 lei14.630 lei17.949 lei31.458 lei58.327 lei52.908 lei
Pierdere netă17.921 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net-17.921 lei7.144 lei33.509 lei58.415 lei40.868 lei14.753 lei14.630 lei17.949 lei31.458 lei58.327 lei52.908 lei
Bilanț
Active totale761.031 lei792.268 lei822.389 lei822.038 lei726.686 lei747.551 lei728.268 lei747.496 lei750.878 lei734.453 lei752.894 lei
Datorii99.006 lei112.321 lei149.586 lei182.744 lei145.808 lei207.541 lei203.011 lei236.869 lei258.200 lei255.733 lei280.001 lei
Capitaluri proprii662.025 lei679.947 lei672.803 lei639.294 lei580.878 lei540.010 lei525.257 lei510.627 lei492.678 lei478.720 lei472.893 lei
Oameni
Număr mediu de salariați88888889999

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este CENT SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, CENT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul CENT SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Roșiori de Vede, județul Teleorman (Str. RAHOVEI, bl. L2-L2); numărul de înmatriculare e J|34|1508|1992, din 25.11.1992.

Ce cifră de afaceri a avut CENT SRL în 2025?

1.334.114 lei, cu 2% sub 2024 (1.365.854 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 17.921 lei.

Câți salariați are CENT SRL?

8 salariați în medie în 2025 (8 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre CENT SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.