JINARUL SRL — dosare în instanță

Numele JINARUL SRL apare în 12 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

Dosare publice
12
Instanțe
4
Primul dosar
26 noiembrie 2020
Ultima activitate
12 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 10 din 12 dosare cu calitate cunoscută (83%)

Din registrul firmelor (CUI 2683783)

CUI
2683783
Denumire
JINARUL SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|32|48|1993
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
13.01.1993
Sediu
nr. 1239, Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu
Activități autorizate (CAEN)
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
Arată toate (14)
  • 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
  • 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
  • 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
RELUARE ACTIVITATE

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 35.459.304 lei (+24% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 799,5 mii lei · 2025 35,5 mil. lei · maxim 2025 35,5 mil. lei · minim 2015 799,5 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 40,5 mii lei · 2025 2,4 mil. lei · maxim 2025 2,4 mil. lei · minim 2015 40,5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 12 · maxim 2021 14 · minim 2015 5.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă35.459.304 lei28.685.387 lei28.001.814 lei32.983.210 lei22.795.348 lei15.737.079 lei15.797.005 lei15.467.821 lei11.880.670 lei9.828.008 lei799.488 lei
Venituri totale38.881.746 lei35.785.715 lei32.422.587 lei37.592.238 lei24.653.132 lei19.643.852 lei18.241.081 lei17.882.527 lei14.135.954 lei11.260.140 lei1.786.557 lei
Cheltuieli totale36.124.441 lei33.416.197 lei29.716.780 lei35.957.536 lei23.628.996 lei18.743.800 lei15.854.210 lei15.597.293 lei11.661.997 lei10.441.262 lei1.737.254 lei
Rezultat
Profit net2.388.364 lei2.212.496 lei2.378.541 lei1.385.079 lei967.373 lei745.851 lei1.999.713 lei1.905.316 lei2.148.567 lei686.528 lei40.516 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net2.388.364 lei2.212.496 lei2.378.541 lei1.385.079 lei967.373 lei745.851 lei1.999.713 lei1.905.316 lei2.148.567 lei686.528 lei40.516 lei
Bilanț
Active totale16.751.959 lei20.780.274 lei12.523.688 lei10.351.125 lei11.436.375 lei9.183.675 lei6.065.966 lei4.488.338 lei3.585.789 lei2.139.958 lei1.747.542 lei
Datorii2.690.677 lei9.097.065 lei3.052.975 lei3.268.026 lei4.677.157 lei3.388.435 lei1.016.578 lei1.102.263 lei1.435.038 lei1.496.433 lei1.790.544 lei
Capitaluri proprii14.061.282 lei11.683.209 lei9.470.713 lei7.083.099 lei6.759.218 lei5.795.240 lei5.049.388 lei3.386.075 lei2.150.751 lei643.525 lei-43.002 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1213111014887765

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 10
  • Pârât: 2

Categorii de dosare

  • Civil: 10
  • Insolvență: 1
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 12

Dosare pe ani

  • 2020: 1
  • 2022: 1
  • 2025: 10

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 12 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
4059/306/2025Judecătoria SibiuLitigii cu profesioniștiiFondPârât
8522/306/2025Judecătoria SibiuCivilFondPârât
1201/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
1200/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
1384/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
1479/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
1549/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
1548/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
1547/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
1546/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondCreditor
3314/293/2022Judecătoria RupeaCivilFondCreditor
1183/96/2020Tribunalul HarghitaInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare JINARUL SRL?

JINARUL SRL apare în 12 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des JINARUL SRL?

Cel mai des la Judecătoria Orăștie (8), Judecătoria Sibiu (2) și Tribunalul Harghita (1).

În ce calitate apare cel mai des JINARUL SRL?

Cel mai des ca creditor (10 din 12 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (10 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor și pârât?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.