MRG FATADE SRL
MRG FATADE SRL: firmă în funcțiune din Sat Acățari, Comuna Acățari, Mureș, CUI 26749451. Cifră de afaceri 2025: 7.629.749 lei, 25 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 26749451
- Denumire
- MRG FATADE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|235|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.04.2010
- Sediu
- nr. 236/E, Sat Acățari, Comuna Acățari, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
Arată toate (31)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 3012 Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.629.749 lei (-20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,3 mil. lei · 2025 7,6 mil. lei · maxim 2020 10,2 mil. lei · minim 2015 2,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 100,1 mii lei · 2025 435,3 mii lei · maxim 2024 528,7 mii lei · minim 2019 72,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 19 · 2025 25 · maxim 2016 27 · minim 2015 19.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.629.749 lei | 9.483.847 lei | 4.686.003 lei | 4.551.438 lei | 4.539.096 lei | 10.234.562 lei | 3.892.078 lei | 3.664.412 lei | 4.215.326 lei | 5.411.861 lei | 2.332.176 lei |
| Venituri totale | 8.160.041 lei | 9.620.525 lei | 4.782.367 lei | 4.657.023 lei | 4.738.593 lei | 9.528.494 lei | 4.524.285 lei | 3.858.719 lei | 4.835.186 lei | 5.368.101 lei | 2.632.414 lei |
| Cheltuieli totale | 7.647.389 lei | 8.978.917 lei | 4.146.526 lei | 4.558.443 lei | 4.293.932 lei | 8.985.677 lei | 4.435.238 lei | 3.711.175 lei | 4.681.414 lei | 5.238.305 lei | 2.515.431 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 435.283 lei | 528.708 lei | 521.761 lei | 85.091 lei | 418.981 lei | 436.785 lei | 72.864 lei | 120.738 lei | 125.595 lei | 109.309 lei | 100.053 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 435.283 lei | 528.708 lei | 521.761 lei | 85.091 lei | 418.981 lei | 436.785 lei | 72.864 lei | 120.738 lei | 125.595 lei | 109.309 lei | 100.053 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.831.607 lei | 5.496.208 lei | 5.016.154 lei | 3.000.763 lei | 3.528.301 lei | 2.113.471 lei | 4.286.986 lei | 3.179.808 lei | 3.822.186 lei | 2.646.939 lei | 2.497.498 lei |
| Datorii | 3.270.947 lei | 3.795.451 lei | 3.258.273 lei | 2.637.441 lei | 2.820.296 lei | 1.265.010 lei | 3.383.791 lei | 2.202.275 lei | 2.880.374 lei | 1.752.303 lei | 1.583.753 lei |
| Capitaluri proprii | 762.181 lei | 776.055 lei | 811.647 lei | 363.322 lei | 686.188 lei | 748.226 lei | 721.968 lei | 720.460 lei | 606.320 lei | 480.725 lei | 421.416 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 25 | 24 | 22 | 22 | 22 | 26 | 21 | 25 | 27 | 27 | 19 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MRG FATADE SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MRG FATADE SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MRG FATADE SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Acățari, Comuna Acățari, județul Mureș (nr. 236/E); numărul de înmatriculare e J|26|235|2010, din 06.04.2010.
Ce cifră de afaceri a avut MRG FATADE SRL în 2025?
7.629.749 lei, cu 20% sub 2024 (9.483.847 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 435.283 lei.
Câți salariați are MRG FATADE SRL?
25 salariați în medie în 2025 (24 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MRG FATADE SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.