SUNBOARD MEDIA ADVERTISING SRL — dosare în instanță
Numele SUNBOARD MEDIA ADVERTISING SRL apare în 9 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 25 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 9
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 12 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 25 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Parte civilă — 3 din 9 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 26724627)
- CUI
- 26724627
- Denumire
- SUNBOARD MEDIA ADVERTISING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|430|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.03.2010
- Sediu
- ARDEALULUI, nr. 4, DEMISOL, Municipiul Ploiești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
Arată toate (21)
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 01.11.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.322.192 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 4,3 mil. lei · maxim 2025 4,3 mil. lei · minim 2015 1,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 498,3 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2022 2,1 mil. lei · minim 2015 498,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 3 · maxim 2015 7 · minim 2020 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.322.192 lei | 4.028.386 lei | 2.365.614 lei | 3.929.703 lei | 3.178.844 lei | 2.175.281 lei | 2.826.124 lei | 2.154.318 lei | 1.736.949 lei | 1.440.510 lei | 1.384.276 lei |
| Venituri totale | 4.579.937 lei | 4.226.378 lei | 2.468.083 lei | 3.937.056 lei | 3.139.206 lei | 2.186.219 lei | 2.819.618 lei | 2.146.897 lei | 1.738.460 lei | 1.445.247 lei | 1.403.986 lei |
| Cheltuieli totale | 2.551.245 lei | 2.243.233 lei | 1.866.500 lei | 1.846.072 lei | 1.414.284 lei | 967.205 lei | 1.205.238 lei | 1.043.478 lei | 852.838 lei | 801.447 lei | 804.858 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.714.814 lei | 1.684.956 lei | 581.463 lei | 2.055.903 lei | 1.695.530 lei | 1.198.944 lei | 1.589.989 lei | 1.081.950 lei | 867.571 lei | 543.620 lei | 498.274 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.714.814 lei | 1.684.956 lei | 581.463 lei | 2.055.903 lei | 1.695.530 lei | 1.198.944 lei | 1.589.989 lei | 1.081.950 lei | 867.571 lei | 543.620 lei | 498.274 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 10.196.478 lei | 7.741.957 lei | 6.892.264 lei | 6.117.452 lei | 4.166.909 lei | 3.351.689 lei | 2.959.300 lei | 2.130.067 lei | 1.331.788 lei | 1.338.938 lei | 1.663.097 lei |
| Datorii | 5.285.335 lei | 2.451.383 lei | 2.644.190 lei | 1.768.617 lei | 512.370 lei | 336.139 lei | 341.574 lei | 463.615 lei | 216.605 lei | 430.799 lei | 240.682 lei |
| Capitaluri proprii | 4.911.143 lei | 5.260.897 lei | 4.218.397 lei | 4.319.158 lei | 3.654.539 lei | 3.015.550 lei | 2.617.726 lei | 1.666.452 lei | 1.115.183 lei | 908.139 lei | 1.422.415 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 4 | 4 | 5 | 5 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Ploiești (5 · 56%), apoi Judecătoria Ploiești (2) și Tribunalul Prahova (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Ploiești | Prahova | Curte de apel | 5 |
| Judecătoria Ploiești | Prahova | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Prahova | Prahova | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Intimat Parte civilă: 3
- Petent: 2
- Intimat Petent: 1
- Intimat Reclamant: 1
- Reclamant: 1
- Recurent Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 4
- Penal: 3
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Apel: 4
- Fond: 3
- Recurs: 2
Dosare pe ani
- 2023: 4
- 2025: 3
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 9 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4970/105/2021* | Curtea de Apel Ploiești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat Reclamant |
| 4873/105/2026 | Tribunalul Prahova | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 8457/281/2025 | Judecătoria Ploiești | Civil | Fond | Petent |
| 26272/281/2025 | Judecătoria Ploiești | Civil | Fond | Petent |
| 7105/281/2025 | Tribunalul Prahova | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat Petent |
| 4970/105/2021 | Curtea de Apel Ploiești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
| 7390/281/2023 | Curtea de Apel Ploiești | Penal | Apel | Intimat Parte civilă |
| 7390/281/2023/a5 | Curtea de Apel Ploiești | Penal | Apel | Intimat Parte civilă |
| 7390/281/2023/a4 | Curtea de Apel Ploiești | Penal | Apel | Intimat Parte civilă |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SUNBOARD MEDIA ADVERTISING SRL?
SUNBOARD MEDIA ADVERTISING SRL apare în 9 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 25 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des SUNBOARD MEDIA ADVERTISING SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Ploiești (5), Tribunalul Prahova (2) și Judecătoria Ploiești (2).
În ce calitate apare cel mai des SUNBOARD MEDIA ADVERTISING SRL?
Cel mai des ca intimat parte civilă (3 din 9 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, parte civilă, petent, reclamant și recurent?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.