AGROSEABIS CULTURE SRL — dosare în instanță
Numele AGROSEABIS CULTURE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 19 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 26619362)
- CUI
- 26619362
- Denumire
- AGROSEABIS CULTURE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|302|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.03.2010
- Sediu
- nr. 434, Sat Sopot, Comuna Sopot, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 4.120.774 lei (+27% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 878,8 mii lei · 2024 4,1 mil. lei · maxim 2022 5,5 mil. lei · minim 2015 878,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 19,9 mii lei · 2024 267,3 mii lei · maxim 2021 1,2 mil. lei · minim 2018 12,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 4 · 2024 5 · maxim 2022 6 · minim 2018 2.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.120.774 lei | 3.247.673 lei | 5.451.170 lei | 4.052.366 lei | fără bilanț | 3.164.502 lei | 1.997.041 lei | 2.289.902 lei | 1.580.198 lei | 878.827 lei |
| Venituri totale | 3.867.532 lei | 3.552.467 lei | 6.630.213 lei | 4.586.776 lei | fără bilanț | 2.919.634 lei | 1.913.792 lei | 1.807.297 lei | 1.966.526 lei | 1.262.463 lei |
| Cheltuieli totale | 3.549.281 lei | 3.482.177 lei | 6.387.609 lei | 3.381.696 lei | fără bilanț | 1.933.869 lei | 1.889.338 lei | 1.675.589 lei | 1.885.184 lei | 1.238.791 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 267.331 lei | 45.210 lei | 200.518 lei | 1.172.258 lei | fără bilanț | 970.915 lei | 12.206 lei | 113.356 lei | 68.039 lei | 19.885 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 267.331 lei | 45.210 lei | 200.518 lei | 1.172.258 lei | fără bilanț | 970.915 lei | 12.206 lei | 113.356 lei | 68.039 lei | 19.885 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 3.957.183 lei | 4.560.675 lei | 5.268.216 lei | 3.659.199 lei | fără bilanț | 2.250.902 lei | 1.913.542 lei | 2.991.200 lei | 3.117.413 lei | 2.811.238 lei |
| Datorii | 3.403.620 lei | 4.099.944 lei | 5.027.195 lei | 900.109 lei | fără bilanț | 1.018.882 lei | 1.868.437 lei | 2.167.850 lei | 2.397.581 lei | 2.159.445 lei |
| Capitaluri proprii | 553.563 lei | 286.231 lei | 241.021 lei | 2.759.090 lei | fără bilanț | 1.232.020 lei | 261.105 lei | 823.350 lei | 719.832 lei | 651.793 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 6 | 3 | fără bilanț | 3 | 2 | 3 | 4 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 11746/215/2024 | Judecătoria Craiova | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGROSEABIS CULTURE SRL?
AGROSEABIS CULTURE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des AGROSEABIS CULTURE SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 23 octombrie 2026.