VESUVIUS REFRACTORIES SRL
VESUVIUS REFRACTORIES SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Galați, Galați, CUI 26599443. Cifră de afaceri 2025: 2.828.866 lei, 8 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 26599443
- Denumire
- VESUVIUS REFRACTORIES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|17|200|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.03.2010
- Sediu
- B-dul MAREA UNIRE, nr. 107, Municipiul Galați, Galați
- Activități autorizate (CAEN)
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.828.866 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,6 mil. lei · 2025 2,8 mil. lei · maxim 2020 5,4 mil. lei · minim 2024 2,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 186,8 mii lei · 2025 97,6 mii lei · maxim 2017 222,2 mii lei · minim 2024 74,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 41 · 2025 8 · maxim 2018 47 · minim 2025 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.828.866 lei | 2.518.382 lei | 2.580.674 lei | 2.626.332 lei | 2.660.600 lei | 5.391.576 lei | 4.878.313 lei | 4.464.657 lei | 3.968.998 lei | 3.618.499 lei | 3.619.019 lei |
| Venituri totale | 2.843.820 lei | 2.519.263 lei | 2.591.244 lei | 2.645.595 lei | 2.678.851 lei | 5.413.143 lei | 4.916.893 lei | 4.479.419 lei | 4.060.410 lei | 3.724.769 lei | 3.662.221 lei |
| Cheltuieli totale | 2.697.526 lei | 2.405.519 lei | 2.459.974 lei | 2.496.862 lei | 2.571.373 lei | 5.191.010 lei | 4.748.835 lei | 4.341.905 lei | 3.799.884 lei | 3.540.427 lei | 3.438.680 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 97.600 lei | 74.627 lei | 88.154 lei | 100.761 lei | 78.665 lei | 187.626 lei | 135.010 lei | 106.796 lei | 222.246 lei | 152.003 lei | 186.803 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 97.600 lei | 74.627 lei | 88.154 lei | 100.761 lei | 78.665 lei | 187.626 lei | 135.010 lei | 106.796 lei | 222.246 lei | 152.003 lei | 186.803 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.021.808 lei | 901.194 lei | 1.077.080 lei | 1.083.175 lei | 1.475.718 lei | 1.613.004 lei | 1.546.481 lei | 1.496.427 lei | 1.378.930 lei | 1.122.527 lei | 1.594.552 lei |
| Datorii | 102.664 lei | 79.650 lei | 62.583 lei | 156.832 lei | 123.636 lei | 339.587 lei | 386.290 lei | 400.146 lei | 272.944 lei | 206.721 lei | 325.775 lei |
| Capitaluri proprii | 919.144 lei | 821.544 lei | 1.014.497 lei | 926.343 lei | 1.352.082 lei | 1.273.417 lei | 1.160.191 lei | 1.096.281 lei | 1.105.986 lei | 883.739 lei | 1.181.737 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 9 | 10 | 12 | 13 | 46 | 46 | 47 | 41 | 41 | 41 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VESUVIUS REFRACTORIES SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VESUVIUS REFRACTORIES SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VESUVIUS REFRACTORIES SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Galați, județul Galați (B-dul MAREA UNIRE, nr. 107); numărul de înmatriculare e J|17|200|2010, din 03.03.2010.
Ce cifră de afaceri a avut VESUVIUS REFRACTORIES SRL în 2025?
2.828.866 lei, cu 12% peste 2024 (2.518.382 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 97.600 lei.
Câți salariați are VESUVIUS REFRACTORIES SRL?
8 salariați în medie în 2025 (9 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VESUVIUS REFRACTORIES SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.