VELASCO SRL
VELASCO SRL: firmă în dizolvare sau lichidare din Sat Vărzaru, Comuna Merișani, Argeș, CUI 2657962. Cifră de afaceri 2024: 240 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 2657962
- Denumire
- VELASCO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|3214|1992
- Stare în registru
- în dizolvare sau lichidare
- Data înmatriculării
- 23.11.1992
- Sediu
- Sat Vărzaru, Comuna Merișani, Argeș
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 8 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 240 lei (-99% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 47,1 mii lei · 2024 240 lei · maxim 2017 51,9 mii lei · minim 2024 240 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −6,2 mii lei · 2024 14 lei · maxim 2022 5,9 mii lei · minim 2017 −8,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2019 0 · maxim 2015 1 · minim 2019 0.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 240 lei | 24.118 lei | 28.920 lei | fără bilanț | fără bilanț | 20.501 lei | 34.611 lei | 51.902 lei | 50.580 lei | 47.095 lei |
| Venituri totale | 240 lei | 24.118 lei | 28.920 lei | fără bilanț | fără bilanț | 20.501 lei | 34.611 lei | 51.902 lei | 50.580 lei | 47.095 lei |
| Cheltuieli totale | 223 lei | 19.379 lei | 22.121 lei | fără bilanț | fără bilanț | 16.039 lei | 42.318 lei | 59.783 lei | 57.452 lei | 51.929 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 14 lei | 3.987 lei | 5.931 lei | fără bilanț | fără bilanț | 3.846 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 8.281 lei | 8.400 lei | 7.883 lei | 6.246 lei |
| Rezultat net | 14 lei | 3.987 lei | 5.931 lei | fără bilanț | fără bilanț | 3.846 lei | -8.281 lei | -8.400 lei | -7.883 lei | -6.246 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 823 lei | 945 lei | 3.510 lei | fără bilanț | fără bilanț | 697 lei | 0 lei | 16.655 lei | 7.144 lei | 14.220 lei |
| Datorii | 45.211 lei | 45.348 lei | 51.900 lei | fără bilanț | fără bilanț | 63.455 lei | 66.604 lei | 74.977 lei | 57.066 lei | 56.259 lei |
| Capitaluri proprii | -44.388 lei | -44.403 lei | -48.390 lei | fără bilanț | fără bilanț | -62.758 lei | -66.604 lei | -58.322 lei | -49.922 lei | -42.039 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | fără bilanț | fără bilanț | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VELASCO SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VELASCO SRL figurează în dizolvare sau lichidare, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 30.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul VELASCO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Vărzaru, Comuna Merișani, județul Argeș; numărul de înmatriculare e J|03|3214|1992, din 23.11.1992.
Ce cifră de afaceri a avut VELASCO SRL în 2024?
240 lei, cu 99% sub 2023 (24.118 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 14 lei.
De unde vin datele despre VELASCO SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.