REINWESTFAHLEN SRL — dosare în instanță

Numele REINWESTFAHLEN SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 05 octombrie 2026.

Dosare publice
5
Instanțe
3
Primul dosar
03 august 2023
Ultima activitate
05 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)

Din registrul firmelor (CUI 26575835)

CUI
26575835
Denumire
REINWESTFAHLEN SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|06|78|2010
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
25.02.2010
Sediu
Cart. VIIȘOARA, nr. 305, birou nr.3, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
Activități autorizate (CAEN)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
Arată toate (45)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 5610 Restaurante · rev. 2
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
  • 7220 Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste · rev. 2
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
  • 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 2
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă · rev. 2
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă · rev. 2
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
  • 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
  • 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 723.051 lei (+66% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 339,8 mii lei · 2025 723,1 mii lei · maxim 2021 2,3 mil. lei · minim 2017 216,6 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 10,9 mii lei · 2025 3,3 mii lei · maxim 2021 861,8 mii lei · minim 2025 3,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2019 4 · minim 2018 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă723.051 lei435.372 lei634.737 lei1.868.476 lei2.263.762 lei2.022.187 lei1.331.088 lei950.496 lei216.643 lei287.912 lei339.813 lei
Venituri totale883.808 lei538.564 lei863.867 lei2.247.095 lei2.664.788 lei1.747.694 lei1.362.524 lei939.087 lei571.957 lei288.051 lei391.979 lei
Cheltuieli totale871.004 lei475.093 lei828.248 lei1.795.227 lei1.781.110 lei1.462.688 lei1.320.876 lei916.495 lei558.560 lei269.045 lei378.878 lei
Rezultat
Profit net3.251 lei48.929 lei29.070 lei435.466 lei861.788 lei262.468 lei27.063 lei13.087 lei11.231 lei14.887 lei10.907 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net3.251 lei48.929 lei29.070 lei435.466 lei861.788 lei262.468 lei27.063 lei13.087 lei11.231 lei14.887 lei10.907 lei
Bilanț
Active totale6.256.666 lei4.842.510 lei5.015.885 lei5.006.793 lei5.209.423 lei5.066.236 lei5.198.093 lei5.212.608 lei4.914.248 lei4.407.568 lei4.422.300 lei
Datorii4.396.366 lei2.985.461 lei3.429.137 lei3.449.115 lei3.957.633 lei4.676.233 lei5.070.558 lei5.112.137 lei4.826.863 lei4.331.814 lei4.361.433 lei
Capitaluri proprii1.860.300 lei1.857.049 lei1.586.748 lei1.557.678 lei1.251.790 lei390.003 lei127.535 lei100.471 lei87.385 lei75.754 lei60.867 lei
Oameni
Număr mediu de salariați11233441332

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Intimat: 3
  • Intimat Pârât: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 5

Stadii procesuale

  • Apel: 2
  • Revizuire (apel): 2
  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2023: 1
  • 2024: 2
  • 2025: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
4479/190/2024Tribunalul Bistrița-NăsăudCivilApelIntimat
10801/190/2025Judecătoria BistrițaCivilFondReclamant
442/33/2024Curtea de Apel ClujCivilRevizuire (apel)Intimat Pârât
4867/190/2023Tribunalul Bistrița-NăsăudCivilApelIntimat
769/33/2023Curtea de Apel ClujCivilRevizuire (apel)Intimat Intimat

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare REINWESTFAHLEN SRL?

REINWESTFAHLEN SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 05 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des REINWESTFAHLEN SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (2), Tribunalul Bistrița-Năsăud (2) și Judecătoria Bistrița (1).

În ce calitate apare cel mai des REINWESTFAHLEN SRL?

Cel mai des ca intimat (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat, pârât și reclamant?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.