DANI SURD SAPE SRL — dosare în instanță

Numele DANI SURD SAPE SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
5
Instanțe
2
Primul dosar
03 octombrie 2025
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Parte civilă — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)

Din registrul firmelor (CUI 26110600)

CUI
26110600
Denumire
DANI SURD ȘAPE SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|30|731|2009
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
15.10.2009
Sediu
Str. DUMBRAVA, nr. 137, Sat Călinești-Oaș, Comuna Călinești-Oaș, Satu Mare
Activități autorizate (CAEN)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (21)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
31.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.717.741 lei (+139% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1 mil. lei · 2025 2,7 mil. lei · maxim 2025 2,7 mil. lei · minim 2020 567,6 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 155,9 mii lei · 2025 450,1 mii lei · maxim 2025 450,1 mii lei · minim 2024 5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 3 · maxim 2016 7 · minim 2018 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă2.717.741 lei1.136.422 lei2.095.927 lei1.637.643 lei700.763 lei567.645 lei1.037.706 lei1.102.437 lei778.980 lei973.507 lei1.024.219 lei
Venituri totale3.469.803 lei2.569.021 lei2.725.348 lei2.028.250 lei1.319.300 lei833.584 lei1.087.396 lei1.209.481 lei792.037 lei980.483 lei1.025.666 lei
Cheltuieli totale2.916.531 lei2.530.743 lei2.531.476 lei1.832.794 lei1.267.355 lei800.636 lei1.055.787 lei1.118.817 lei773.706 lei956.054 lei839.835 lei
Rezultat
Profit net450.120 lei5.011 lei175.029 lei182.616 lei46.181 lei27.307 lei20.734 lei79.569 lei10.412 lei18.533 lei155.905 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net450.120 lei5.011 lei175.029 lei182.616 lei46.181 lei27.307 lei20.734 lei79.569 lei10.412 lei18.533 lei155.905 lei
Bilanț
Active totale6.406.163 lei5.138.681 lei3.487.032 lei1.982.523 lei1.706.840 lei810.609 lei806.094 lei692.724 lei746.552 lei427.116 lei275.030 lei
Datorii5.392.040 lei4.574.678 lei2.926.450 lei1.596.971 lei1.503.904 lei653.854 lei676.645 lei584.010 lei717.407 lei408.383 lei475.820 lei
Capitaluri proprii1.014.123 lei564.003 lei560.582 lei385.552 lei202.936 lei156.755 lei129.449 lei108.714 lei29.145 lei18.733 lei-200.790 lei
Oameni
Număr mediu de salariați32353321575

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe

Concentrat: 60% din dosare sunt la Curtea de Apel Oradea (3). Restul de 2 sunt la Judecătoria Negrești-Oaș.

InstanțăJudețGradDosare
Curtea de Apel OradeaBihorCurte de apel3
Judecătoria Negrești-OașSatu MareJudecătorie2

Calitate procesuală

  • Intimat Parte civilă: 3
  • Petent: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Penal: 3
  • Civil: 2

Stadii procesuale

  • Apel: 3
  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2025: 1
  • 2026: 4

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
2212/266/2025Judecătoria Negrești-OașCivilFondReclamant
12685/296/2025Curtea de Apel OradeaPenalApelIntimat Parte civilă
12685/296/2025/a4Curtea de Apel OradeaPenalApelIntimat Parte civilă
12685/296/2025/a5Curtea de Apel OradeaPenalApelIntimat Parte civilă
2431/266/2026Judecătoria Negrești-OașCivilFondPetent

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare DANI SURD SAPE SRL?

DANI SURD SAPE SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des DANI SURD SAPE SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Oradea (3) și Judecătoria Negrești-Oaș (2).

În ce calitate apare cel mai des DANI SURD SAPE SRL?

Cel mai des ca intimat parte civilă (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat, parte civilă, petent și reclamant?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.