PREMIUM LAC SRL — dosare în instanță
Numele PREMIUM LAC SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 15 noiembrie 2023
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 25767700)
- CUI
- 25767700
- Denumire
- PREMIUM LAC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|1628|2009
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.07.2009
- Sediu
- MARII, nr. 2, LOT 5s SI LOT 6s, Loc. Eforie Nord, Oraș Eforie, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (36)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.684.260 lei (+30% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 770,1 mii lei · 2025 3,7 mil. lei · maxim 2025 3,7 mil. lei · minim 2015 770,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 272,7 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2022 3,2 mil. lei · minim 2023 192,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 5 · maxim 2019 6 · minim 2015 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.684.260 lei | 2.842.909 lei | 2.029.250 lei | 2.400.565 lei | 2.262.079 lei | 1.375.309 lei | 2.006.566 lei | 1.539.456 lei | 1.043.937 lei | 1.002.978 lei | 770.052 lei |
| Venituri totale | 3.686.728 lei | 3.068.471 lei | 2.206.034 lei | 4.771.739 lei | 2.334.603 lei | 1.386.136 lei | 2.021.586 lei | 1.544.422 lei | 1.048.446 lei | 1.007.240 lei | 804.839 lei |
| Cheltuieli totale | 1.933.517 lei | 2.794.603 lei | 1.993.651 lei | 1.518.332 lei | 752.762 lei | 619.940 lei | 854.532 lei | 1.094.820 lei | 492.233 lei | 466.103 lei | 500.241 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.489.631 lei | 210.351 lei | 192.413 lei | 3.213.427 lei | 1.559.474 lei | 753.684 lei | 1.146.838 lei | 434.158 lei | 545.729 lei | 453.409 lei | 272.693 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.489.631 lei | 210.351 lei | 192.413 lei | 3.213.427 lei | 1.559.474 lei | 753.684 lei | 1.146.838 lei | 434.158 lei | 545.729 lei | 453.409 lei | 272.693 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 14.319.829 lei | 13.688.990 lei | 12.029.849 lei | 10.610.251 lei | 5.504.093 lei | 4.501.721 lei | 4.252.338 lei | 4.083.814 lei | 4.168.726 lei | 2.886.968 lei | 2.953.308 lei |
| Datorii | 6.681.372 lei | 7.554.280 lei | 6.091.266 lei | 4.879.884 lei | 2.987.152 lei | 1.954.595 lei | 2.467.559 lei | 3.445.873 lei | 3.651.429 lei | 2.915.400 lei | 3.432.386 lei |
| Capitaluri proprii | 7.622.763 lei | 6.133.132 lei | 5.922.781 lei | 5.730.367 lei | 2.516.941 lei | 2.538.464 lei | 1.784.779 lei | 637.941 lei | 517.297 lei | -28.432 lei | -481.841 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 6 | 6 | 4 | 4 | 6 | 5 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Constanța (1 · 50%), apoi Tribunalul Constanța (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Constanța | Constanța | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Constanța | Constanța | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7795/118/2023 | Tribunalul Constanța | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 32782/212/2025 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PREMIUM LAC SRL?
PREMIUM LAC SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PREMIUM LAC SRL?
Cel mai des la Tribunalul Constanța (1) și Judecătoria Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des PREMIUM LAC SRL?
Cel mai des ca debitor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.