ENERGO ELECTRIC SRL

ENERGO ELECTRIC SRL: firmă în funcțiune din Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureș, Mureș, CUI 25517429. Cifră de afaceri 2025: 6.029.542 lei, 9 salariați. Date ON

Registru

CUI
25517429
Denumire
ENERGO ELECTRIC SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|26|479|2009
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
05.05.2009
Sediu
nr. 81, Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureș, Mureș
Activități autorizate (CAEN)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
Arată toate (45)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
22.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.029.542 lei (-17% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 6 mil. lei · maxim 2024 7,2 mil. lei · minim 2015 1,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 289,7 mii lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2025 2,5 mil. lei · minim 2015 289,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 9 · maxim 2020 11 · minim 2015 6.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă6.029.542 lei7.236.858 lei5.526.181 lei4.887.128 lei4.857.613 lei3.989.130 lei2.157.919 lei2.591.462 lei1.684.853 lei1.720.883 lei1.097.941 lei
Venituri totale6.431.636 lei7.275.541 lei5.581.839 lei4.913.303 lei4.879.695 lei3.996.457 lei2.167.784 lei2.591.674 lei1.687.665 lei1.721.281 lei1.091.527 lei
Cheltuieli totale3.551.054 lei4.598.410 lei3.150.971 lei3.511.246 lei2.552.967 lei2.778.174 lei1.565.073 lei1.979.535 lei1.339.274 lei1.247.157 lei747.211 lei
Rezultat
Profit net2.520.791 lei2.307.819 lei2.274.428 lei1.365.030 lei2.293.054 lei1.183.428 lei580.900 lei586.216 lei331.529 lei405.228 lei289.721 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net2.520.791 lei2.307.819 lei2.274.428 lei1.365.030 lei2.293.054 lei1.183.428 lei580.900 lei586.216 lei331.529 lei405.228 lei289.721 lei
Bilanț
Active totale5.989.606 lei4.886.248 lei3.326.184 lei5.002.824 lei2.554.757 lei1.742.387 lei1.331.768 lei1.669.213 lei1.060.115 lei664.163 lei698.152 lei
Datorii3.465.951 lei2.576.384 lei1.049.138 lei3.635.176 lei257.140 lei557.824 lei750.622 lei751.228 lei728.346 lei258.695 lei205.110 lei
Capitaluri proprii2.523.655 lei2.309.864 lei2.277.046 lei1.367.648 lei2.297.617 lei1.184.563 lei581.146 lei917.985 lei331.769 lei405.468 lei493.042 lei
Oameni
Număr mediu de salariați98910101199876

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este ENERGO ELECTRIC SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, ENERGO ELECTRIC SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 22.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul ENERGO ELECTRIC SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureș, județul Mureș (nr. 81); numărul de înmatriculare e J|26|479|2009, din 05.05.2009.

Ce cifră de afaceri a avut ENERGO ELECTRIC SRL în 2025?

6.029.542 lei, cu 17% sub 2024 (7.236.858 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.520.791 lei.

Câți salariați are ENERGO ELECTRIC SRL?

9 salariați în medie în 2025 (8 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre ENERGO ELECTRIC SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.