FUNERIS SRL — dosare în instanță
Numele FUNERIS SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 20 august 2024
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Parte civilă — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 25218583)
- CUI
- 25218583
- Denumire
- FUNERIS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|392|2009
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.03.2009
- Sediu
- LEVĂNȚICĂI, nr. 10, bl. 18, sc. F, ap. 5, cam. 1, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
Arată toate (8)
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9630 Activități de pompe funebre și similare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.285.112 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 4,3 mil. lei · maxim 2023 4,8 mil. lei · minim 2015 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 283,7 mii lei · 2025 170,3 mii lei · maxim 2015 283,7 mii lei · minim 2017 −94,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2025 23 · maxim 2024 24 · minim 2016 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.285.112 lei | 4.135.900 lei | 4.827.410 lei | 4.150.232 lei | 3.966.021 lei | 3.634.858 lei | 3.566.036 lei | 3.057.592 lei | 2.232.740 lei | 1.644.905 lei | 1.509.932 lei |
| Venituri totale | 4.292.160 lei | 4.136.415 lei | 4.829.198 lei | 4.152.172 lei | 3.966.560 lei | 3.735.899 lei | 3.566.322 lei | 3.057.674 lei | 2.232.996 lei | 1.644.925 lei | 1.509.958 lei |
| Cheltuieli totale | 4.088.196 lei | 4.074.030 lei | 4.462.670 lei | 4.108.480 lei | 3.856.414 lei | 3.655.487 lei | 3.470.889 lei | 2.824.152 lei | 2.305.353 lei | 1.469.313 lei | 1.176.792 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 170.348 lei | 49.538 lei | 272.594 lei | 2.170 lei | 77.406 lei | 46.457 lei | 59.773 lei | 202.959 lei | 0 lei | 147.387 lei | 283.663 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 94.394 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 170.348 lei | 49.538 lei | 272.594 lei | 2.170 lei | 77.406 lei | 46.457 lei | 59.773 lei | 202.959 lei | -94.394 lei | 147.387 lei | 283.663 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.218.226 lei | 1.233.396 lei | 1.152.575 lei | 1.503.975 lei | 1.743.837 lei | 1.780.535 lei | 1.594.503 lei | 1.541.642 lei | 1.045.481 lei | 587.240 lei | 673.307 lei |
| Datorii | 1.012.423 lei | 885.094 lei | 853.811 lei | 1.477.805 lei | 1.559.837 lei | 1.673.941 lei | 1.534.366 lei | 1.422.712 lei | 1.129.511 lei | 439.589 lei | 388.554 lei |
| Capitaluri proprii | 205.803 lei | 348.302 lei | 298.764 lei | 26.170 lei | 184.000 lei | 106.594 lei | 60.137 lei | 118.930 lei | -84.030 lei | 147.651 lei | 284.753 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 23 | 24 | 22 | 20 | 20 | 23 | 21 | 17 | 10 | 10 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Parte civilă: 2
- Intimat Pârât: 1
- Recurent Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Penal: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7449/197/2018* | Tribunalul Brașov | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 7936/197/2025/a1 | Judecătoria Brașov | Penal | Fond | Parte civilă |
| 7936/197/2025 | Judecătoria Brașov | Penal | Fond | Parte civilă |
| 7449/197/2018 | Curtea de Apel Brașov | Civil | Recurs | Recurent Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FUNERIS SRL?
FUNERIS SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des FUNERIS SRL?
Cel mai des la Judecătoria Brașov (2), Tribunalul Brașov (1) și Curtea de Apel Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des FUNERIS SRL?
Cel mai des ca parte civilă (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă parte civilă, intimat, pârât și recurent?
Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.