COLBUS SRL — dosare în instanță
Numele COLBUS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 08 martie 2024
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 24891041)
- CUI
- 24891041
- Denumire
- COLBUS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|2164|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 31.07.2019
- Sediu
- 1 MAI, nr. 91, Sat Răcari, Comuna Brădești, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
Arată toate (21)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.915.987 lei (-17% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 14,8 mil. lei · 2025 9,9 mil. lei · maxim 2015 14,8 mil. lei · minim 2020 7,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 206 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2022 3,7 mil. lei · minim 2017 −948,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 47 · 2025 19 · maxim 2016 65 · minim 2023 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.915.987 lei | 11.951.570 lei | 8.898.005 lei | 9.533.774 lei | 9.097.218 lei | 7.415.177 lei | 7.652.102 lei | 11.641.517 lei | 10.013.102 lei | 11.441.789 lei | 14.829.330 lei |
| Venituri totale | 9.505.083 lei | 11.892.514 lei | 10.926.359 lei | 11.943.719 lei | 9.030.220 lei | 6.938.432 lei | 9.322.266 lei | 11.725.892 lei | 10.317.169 lei | 11.970.150 lei | 15.152.865 lei |
| Cheltuieli totale | 7.532.016 lei | 9.146.086 lei | 8.094.031 lei | 7.565.253 lei | 7.513.809 lei | 6.609.316 lei | 8.614.694 lei | 10.968.557 lei | 11.166.227 lei | 10.729.679 lei | 14.895.996 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.663.190 lei | 2.306.420 lei | 2.377.645 lei | 3.695.256 lei | 1.167.580 lei | 215.307 lei | 588.897 lei | 639.928 lei | 0 lei | 1.027.739 lei | 205.960 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 948.258 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.663.190 lei | 2.306.420 lei | 2.377.645 lei | 3.695.256 lei | 1.167.580 lei | 215.307 lei | 588.897 lei | 639.928 lei | -948.258 lei | 1.027.739 lei | 205.960 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.300.854 lei | 19.270.381 lei | 18.438.351 lei | 18.244.899 lei | 10.947.778 lei | 10.057.632 lei | 10.336.589 lei | 11.056.701 lei | 9.457.280 lei | 11.911.557 lei | 11.856.416 lei |
| Datorii | 556.187 lei | 1.199.464 lei | 2.673.854 lei | 4.858.047 lei | 1.256.181 lei | 1.533.615 lei | 1.734.347 lei | 3.026.010 lei | 2.068.692 lei | 3.574.711 lei | 4.742.046 lei |
| Capitaluri proprii | 19.744.667 lei | 18.070.917 lei | 15.764.497 lei | 13.386.852 lei | 9.691.597 lei | 8.524.017 lei | 8.602.242 lei | 8.030.691 lei | 7.388.588 lei | 8.336.846 lei | 7.114.370 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 19 | 10 | 10 | 12 | 16 | 30 | 19 | 54 | 65 | 65 | 47 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Caracal (1 · 50%), apoi Tribunalul Dolj (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Caracal | Olt | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Dolj | Dolj | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2126/63/2024 | Tribunalul Dolj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 7816/207/2025 | Judecătoria Caracal | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare COLBUS SRL?
COLBUS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des COLBUS SRL?
Cel mai des la Tribunalul Dolj (1) și Judecătoria Caracal (1).
În ce calitate apare cel mai des COLBUS SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.