BRONIC GUARD SRL — dosare în instanță
Numele BRONIC GUARD SRL apare în 10 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 10
- Instanțe
- 6
- Primul dosar
- 20 mai 2022
- Ultima activitate
- 31 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 3 din 10 dosare cu calitate cunoscută (30%)
Din registrul firmelor (CUI 24813230)
- CUI
- 24813230
- Denumire
- BRONIC GUARD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|20156|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.12.2008
- Sediu
- COSMINULUI, nr. 10, et. 1, CORP B, CAM.5, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Arată toate (10)
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.013.466 lei (+28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2 mil. lei · 2025 3 mil. lei · maxim 2019 8 mil. lei · minim 2015 2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,2 mii lei · 2025 15,5 mii lei · maxim 2020 1,6 mil. lei · minim 2018 −1,3 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 165 · 2025 42 · maxim 2018 315 · minim 2024 34.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.013.466 lei | 2.348.158 lei | 2.906.471 lei | 4.754.722 lei | 5.476.967 lei | 6.645.492 lei | 7.980.306 lei | 6.914.996 lei | 3.750.381 lei | 2.916.806 lei | 2.028.286 lei |
| Venituri totale | 3.013.490 lei | 2.376.418 lei | 3.278.011 lei | 5.770.016 lei | 5.709.353 lei | 7.213.846 lei | 8.104.780 lei | 7.481.196 lei | 3.968.953 lei | 3.015.247 lei | 2.092.316 lei |
| Cheltuieli totale | 2.992.283 lei | 2.782.532 lei | 3.266.217 lei | 4.895.571 lei | 5.529.116 lei | 5.323.459 lei | 7.643.970 lei | 8.412.758 lei | 3.927.179 lei | 2.861.493 lei | 2.079.624 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 15.460 lei | 0 lei | 9.106 lei | 721.228 lei | 147.110 lei | 1.610.275 lei | 359.996 lei | 0 lei | 34.820 lei | 140.009 lei | 9.176 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 406.114 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.335.036 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 15.460 lei | -406.114 lei | 9.106 lei | 721.228 lei | 147.110 lei | 1.610.275 lei | 359.996 lei | -1.335.036 lei | 34.820 lei | 140.009 lei | 9.176 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.510.500 lei | 4.467.372 lei | 4.446.261 lei | 4.476.175 lei | 3.701.384 lei | 3.025.218 lei | 1.329.922 lei | 4.400.669 lei | 3.163.528 lei | 3.046.433 lei | 1.191.522 lei |
| Datorii | 4.211.366 lei | 4.183.698 lei | 3.338.223 lei | 3.197.492 lei | 2.662.799 lei | 2.385.743 lei | 2.300.722 lei | 5.731.465 lei | 3.039.288 lei | 2.981.797 lei | 1.266.895 lei |
| Capitaluri proprii | 32.266 lei | 16.806 lei | 812.920 lei | 979.814 lei | 687.585 lei | 639.475 lei | -970.800 lei | -1.330.796 lei | 4.240 lei | 64.636 lei | -75.373 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 42 | 34 | 60 | 81 | 181 | — | 238 | 315 | 165 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 6 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul București (5 · 50%). Primele 3 instanțe adună 70%; celelalte 3 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 5 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Oltenița | Călărași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Călărași | Călărași | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Constanța | Constanța | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 3
- Creditor: 2
- Intimat: 2
- Contestator persoană interesată: 1
- Pârât: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Insolvență: 2
- Asigurări sociale: 1
- Civil: 1
- Litigii de muncă: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Apel: 2
- Contestație (NCPP): 1
Dosare pe ani
- 2022: 3
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1379/116/2022 | Tribunalul Călărași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 8448/269/2026 | Judecatoria OLTENITA | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 13572/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 20157/3/2022 | Tribunalul București | Asigurări sociale | Fond | Reclamant |
| 24670/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 11642/300/2022 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 4600/300/2023 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 16169/3/2023 | Curtea de Apel București | Penal | Contestație (NCPP) | Contestator persoană interesată |
| 8038/118/2024 | Tribunalul Constanța | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 11642/300/2022/a1 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BRONIC GUARD SRL?
BRONIC GUARD SRL apare în 10 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des BRONIC GUARD SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (5), Curtea de Apel București (1) și Tribunalul Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des BRONIC GUARD SRL?
Cel mai des ca reclamant (3 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, creditor, intimat, contestator și pârât?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Contestator: persoana care a formulat o contestație. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 01 noiembrie 2026.