STELMAR ACTIV SRL — dosare în instanță
Numele STELMAR ACTIV SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 13 iulie 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 24777544)
- CUI
- 24777544
- Denumire
- STELMAR ACTIV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|3633|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.11.2008
- Sediu
- Str. SFÂNTU PANTELIMON, nr. 9, camera 2, Oraș Pantelimon, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
Arată toate (11)
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 195.553 lei (-23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 172,9 mii lei · 2025 195,6 mii lei · maxim 2024 255 mii lei · minim 2019 129,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 4,8 mii lei · 2025 2,3 mii lei · maxim 2020 46,1 mii lei · minim 2022 −35,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 2 · maxim 2016 8 · minim 2019 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 195.553 lei | 255.024 lei | 186.090 lei | 180.287 lei | 153.119 lei | 167.107 lei | 129.425 lei | 172.401 lei | 182.674 lei | 203.622 lei | 172.946 lei |
| Venituri totale | 438.553 lei | 462.024 lei | 271.091 lei | 192.287 lei | 186.619 lei | 284.849 lei | 276.925 lei | 304.901 lei | 316.174 lei | 306.622 lei | 262.946 lei |
| Cheltuieli totale | 429.781 lei | 453.736 lei | 260.307 lei | 225.608 lei | 179.419 lei | 235.925 lei | 269.381 lei | 297.281 lei | 309.778 lei | 302.731 lei | 250.297 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.283 lei | 1.553 lei | 8.073 lei | 0 lei | 5.333 lei | 46.075 lei | 4.775 lei | 4.571 lei | 3.234 lei | 825 lei | 4.761 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 35.244 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.283 lei | 1.553 lei | 8.073 lei | -35.244 lei | 5.333 lei | 46.075 lei | 4.775 lei | 4.571 lei | 3.234 lei | 825 lei | 4.761 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 418.670 lei | 547.280 lei | 270.097 lei | 56.716 lei | 87.594 lei | 126.828 lei | 160.029 lei | 209.697 lei | 223.303 lei | 230.210 lei | 141.904 lei |
| Datorii | 376.539 lei | 507.432 lei | 231.803 lei | 26.495 lei | 22.129 lei | 66.696 lei | 145.972 lei | 200.415 lei | 218.592 lei | 228.733 lei | 141.252 lei |
| Capitaluri proprii | 42.131 lei | 39.848 lei | 38.294 lei | 30.221 lei | 65.465 lei | 60.132 lei | 14.057 lei | 9.282 lei | 4.711 lei | 1.477 lei | 652 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 5 | 6 | 8 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4277/312/2023 | Judecătoria Slobozia | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare STELMAR ACTIV SRL?
STELMAR ACTIV SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des STELMAR ACTIV SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.