PETRU CONSTRUCT SRL
PETRU CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Sat Căciulești, Comuna Girov, Neamț, CUI 24705807. Cifră de afaceri 2025: 551.415 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, A
Registru
- CUI
- 24705807
- Denumire
- PETRU CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|27|1655|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.11.2008
- Sediu
- MIHAI CORBU, nr. 294C, Sat Căciulești, Comuna Girov, Neamț
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
Arată toate (19)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 551.415 lei (-33% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 80,8 mii lei · 2025 551,4 mii lei · maxim 2023 994,9 mii lei · minim 2016 80,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 42,1 mii lei · 2025 165,1 mii lei · maxim 2023 284,7 mii lei · minim 2019 21,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 5 · maxim 2023 12 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 551.415 lei | 820.341 lei | 994.933 lei | 779.245 lei | 506.013 lei | 352.123 lei | 201.169 lei | 455.654 lei | 105.239 lei | 80.759 lei | 80.840 lei |
| Venituri totale | 551.415 lei | 820.345 lei | 994.940 lei | 668.255 lei | 506.025 lei | 386.129 lei | 312.175 lei | 455.655 lei | 105.239 lei | 80.759 lei | 80.841 lei |
| Cheltuieli totale | 355.563 lei | 752.576 lei | 702.199 lei | 518.242 lei | 380.637 lei | 221.111 lei | 288.891 lei | 291.671 lei | 48.922 lei | 43.942 lei | 36.286 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 165.082 lei | 55.172 lei | 284.734 lei | 143.390 lei | 120.930 lei | 161.658 lei | 21.272 lei | 159.426 lei | 55.264 lei | 35.202 lei | 42.122 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 165.082 lei | 55.172 lei | 284.734 lei | 143.390 lei | 120.930 lei | 161.658 lei | 21.272 lei | 159.426 lei | 55.264 lei | 35.202 lei | 42.122 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 360.068 lei | 230.762 lei | 517.021 lei | 264.155 lei | 473.107 lei | 306.737 lei | 167.418 lei | 256.429 lei | 95.510 lei | 40.585 lei | 44.969 lei |
| Datorii | 124.932 lei | 100.708 lei | 112.789 lei | 144.658 lei | 158.520 lei | 113.080 lei | 135.419 lei | 96.763 lei | 2.709 lei | 3.048 lei | 2.633 lei |
| Capitaluri proprii | 235.136 lei | 130.054 lei | 404.232 lei | 119.497 lei | 314.587 lei | 193.657 lei | 31.999 lei | 159.666 lei | 92.801 lei | 37.537 lei | 42.336 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 10 | 12 | 11 | 6 | 4 | 6 | 4 | 2 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PETRU CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PETRU CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PETRU CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Căciulești, Comuna Girov, județul Neamț (MIHAI CORBU, nr. 294C); numărul de înmatriculare e J|27|1655|2008, din 05.11.2008.
Ce cifră de afaceri a avut PETRU CONSTRUCT SRL în 2025?
551.415 lei, cu 33% sub 2024 (820.341 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 165.082 lei.
Câți salariați are PETRU CONSTRUCT SRL?
5 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PETRU CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.