PIM SA
PIM SA: firmă în funcțiune din Municipiul Sibiu, Sibiu, CUI 2469020. Cifră de afaceri 2025: 11.695.923 lei, 56 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 2469020
- Denumire
- PIM SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|32|103|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.02.1991
- Sediu
- P-ta. CIBIN, nr. 5, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Arată toate (10)
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 11.695.923 lei (+3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8,6 mil. lei · 2025 11,7 mil. lei · maxim 2022 26,2 mil. lei · minim 2016 8,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −526,8 mii lei · 2025 −1,1 mil. lei · maxim 2022 1 mil. lei · minim 2024 −1,8 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 72 · 2025 56 · maxim 2018 91 · minim 2025 56.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 11.695.923 lei | 11.302.781 lei | 16.795.139 lei | 26.156.436 lei | 16.353.753 lei | 14.579.741 lei | 14.169.761 lei | 15.701.839 lei | 9.087.818 lei | 8.602.780 lei | 8.646.340 lei |
| Venituri totale | 12.126.928 lei | 11.420.292 lei | 17.117.677 lei | 26.878.896 lei | 16.482.042 lei | 14.677.883 lei | 14.309.875 lei | 15.847.064 lei | 9.140.676 lei | 8.673.813 lei | 8.743.487 lei |
| Cheltuieli totale | 13.276.538 lei | 13.268.348 lei | 18.872.451 lei | 25.684.705 lei | 17.504.914 lei | 14.783.759 lei | 13.027.929 lei | 14.553.495 lei | 9.592.390 lei | 9.421.578 lei | 9.121.939 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.024.308 lei | 0 lei | 0 lei | 884.166 lei | 946.934 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 1.149.610 lei | 1.848.056 lei | 1.754.774 lei | 0 lei | 1.022.872 lei | 200.155 lei | 0 lei | 0 lei | 577.539 lei | 826.687 lei | 526.823 lei |
| Rezultat net | -1.149.610 lei | -1.848.056 lei | -1.754.774 lei | 1.024.308 lei | -1.022.872 lei | -200.155 lei | 884.166 lei | 946.934 lei | -577.539 lei | -826.687 lei | -526.823 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 23.524.177 lei | 23.518.611 lei | 25.878.299 lei | 27.339.090 lei | 27.140.030 lei | 26.550.995 lei | 26.980.330 lei | 25.941.361 lei | 25.289.122 lei | 25.592.582 lei | 26.507.791 lei |
| Datorii | 2.540.410 lei | 1.404.787 lei | 1.858.180 lei | 1.493.407 lei | 2.425.674 lei | 853.315 lei | 1.027.294 lei | 905.620 lei | 1.192.885 lei | 904.728 lei | 983.901 lei |
| Capitaluri proprii | 20.908.338 lei | 22.057.948 lei | 23.906.005 lei | 25.660.779 lei | 24.636.471 lei | 25.659.343 lei | 25.859.498 lei | 24.975.332 lei | 24.017.987 lei | 24.646.473 lei | 25.473.173 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 56 | 63 | 76 | 79 | 84 | 90 | 88 | 91 | 74 | 70 | 72 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- PIM SA — 44 dosare
Întrebări frecvente
Este PIM SA activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PIM SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PIM SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sibiu, județul Sibiu (P-ta. CIBIN, nr. 5); numărul de înmatriculare e J|32|103|1991, din 05.02.1991.
Ce cifră de afaceri a avut PIM SA în 2025?
11.695.923 lei, cu 3% peste 2024 (11.302.781 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.149.610 lei.
Câți salariați are PIM SA?
56 salariați în medie în 2025 (63 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PIM SA?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.