AXI TRANSPORT SRL
AXI TRANSPORT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Giurgiu, Giurgiu, CUI 24570416. Cifră de afaceri 2025: 1.651.017 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 24570416
- Denumire
- AXI TRANSPORT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|52|845|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.10.2008
- Sediu
- Ancorei, nr. 10, camera 1, Municipiul Giurgiu, Giurgiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
Arată toate (11)
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.651.017 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 950,1 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2024 1,7 mil. lei · minim 2016 789,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 3,2 mii lei · 2025 −43,1 mii lei · maxim 2019 81,4 mii lei · minim 2025 −43,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 2 · maxim 2015 4 · minim 2017 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.651.017 lei | 1.717.481 lei | 1.404.524 lei | 1.324.144 lei | 1.461.907 lei | 1.175.820 lei | 1.526.176 lei | 1.145.645 lei | 880.185 lei | 789.518 lei | 950.093 lei |
| Venituri totale | 1.665.314 lei | 1.727.561 lei | 1.407.635 lei | 1.326.937 lei | 1.462.685 lei | 1.178.838 lei | 1.586.246 lei | 1.145.645 lei | 901.193 lei | 790.241 lei | 950.093 lei |
| Cheltuieli totale | 1.708.308 lei | 1.638.590 lei | 1.375.998 lei | 1.294.826 lei | 1.402.853 lei | 1.161.381 lei | 1.488.599 lei | 1.085.383 lei | 842.011 lei | 745.602 lei | 945.902 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 70.227 lei | 17.469 lei | 18.654 lei | 44.801 lei | 5.341 lei | 81.392 lei | 48.468 lei | 49.903 lei | 41.680 lei | 3.200 lei |
| Pierdere netă | 43.114 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -43.114 lei | 70.227 lei | 17.469 lei | 18.654 lei | 44.801 lei | 5.341 lei | 81.392 lei | 48.468 lei | 49.903 lei | 41.680 lei | 3.200 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 433.631 lei | 391.868 lei | 264.448 lei | 174.104 lei | 204.459 lei | 210.192 lei | 280.548 lei | 178.445 lei | 149.268 lei | 108.984 lei | 75.593 lei |
| Datorii | 241.851 lei | 163.227 lei | 106.034 lei | 33.160 lei | 50.368 lei | 70.902 lei | 96.600 lei | 45.889 lei | 65.180 lei | 74.799 lei | 84.079 lei |
| Capitaluri proprii | 191.780 lei | 228.641 lei | 158.414 lei | 140.944 lei | 154.091 lei | 139.290 lei | 183.948 lei | 132.556 lei | 84.088 lei | 34.185 lei | -8.486 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AXI TRANSPORT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, AXI TRANSPORT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AXI TRANSPORT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Giurgiu, județul Giurgiu (Ancorei, nr. 10, camera 1); numărul de înmatriculare e J|52|845|2008, din 07.10.2008.
Ce cifră de afaceri a avut AXI TRANSPORT SRL în 2025?
1.651.017 lei, cu 4% sub 2024 (1.717.481 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 43.114 lei.
Câți salariați are AXI TRANSPORT SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AXI TRANSPORT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.