BIA FELY SRL — dosare în instanță
Numele BIA FELY SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 20 ianuarie 2021
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 24544000)
- CUI
- 24544000
- Denumire
- BIA FELY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|1514|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.10.2008
- Sediu
- Bucovinei, nr. 132, Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 3
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
Arată toate (10)
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.313.164 lei (+155% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 252,2 mii lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2025 2,3 mil. lei · minim 2015 252,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 4 mii lei · 2025 20,1 mii lei · maxim 2021 147,4 mii lei · minim 2016 1,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 9 · maxim 2019 10 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.313.164 lei | 907.794 lei | 1.007.830 lei | 876.617 lei | 1.374.647 lei | 1.035.840 lei | 1.342.400 lei | 701.956 lei | 523.022 lei | 365.672 lei | 252.222 lei |
| Venituri totale | 2.313.319 lei | 907.810 lei | 1.007.875 lei | 880.107 lei | 1.374.670 lei | 1.009.091 lei | 1.360.127 lei | 713.071 lei | 520.624 lei | 356.037 lei | 249.790 lei |
| Cheltuieli totale | 2.290.470 lei | 890.176 lei | 994.751 lei | 860.378 lei | 1.213.552 lei | 991.739 lei | 1.312.210 lei | 623.623 lei | 488.922 lei | 351.103 lei | 238.199 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 20.073 lei | 5.900 lei | 3.549 lei | 11.397 lei | 147.366 lei | 8.565 lei | 34.413 lei | 82.428 lei | 26.471 lei | 1.277 lei | 4.025 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 20.073 lei | 5.900 lei | 3.549 lei | 11.397 lei | 147.366 lei | 8.565 lei | 34.413 lei | 82.428 lei | 26.471 lei | 1.277 lei | 4.025 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.596.328 lei | 1.580.182 lei | 1.060.483 lei | 1.069.268 lei | 1.030.517 lei | 982.689 lei | 567.010 lei | 359.314 lei | 427.729 lei | 211.381 lei | 245.729 lei |
| Datorii | 1.209.728 lei | 1.213.655 lei | 699.856 lei | 712.191 lei | 684.837 lei | 784.375 lei | 377.261 lei | 203.978 lei | 354.821 lei | 164.944 lei | 200.569 lei |
| Capitaluri proprii | 386.600 lei | 366.527 lei | 360.627 lei | 357.077 lei | 345.680 lei | 198.314 lei | 189.749 lei | 155.336 lei | 72.908 lei | 46.437 lei | 45.160 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 9 | 7 | 8 | 8 | 6 | 10 | 9 | 6 | 6 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Suceava (2 · 50%), apoi Tribunalul Suceava (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Suceava | Suceava | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Suceava | Suceava | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Apelant: 2
- Creditor: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2025: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5107/314/2026 | Judecătoria Suceava | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 266/86/2021 | Tribunalul Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant |
| 8913/314/2026 | Judecătoria Suceava | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 266/86/2021* | Tribunalul Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BIA FELY SRL?
BIA FELY SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des BIA FELY SRL?
Cel mai des la Tribunalul Suceava (2) și Judecătoria Suceava (2).
În ce calitate apare cel mai des BIA FELY SRL?
Cel mai des ca apelant (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, creditor și reclamant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.