SAVMED SRL
SAVMED SRL: firmă în funcțiune din Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, Prahova, CUI 24536708. Cifră de afaceri 2025: 1.356.219 lei, 10 salariați. Date
Registru
- CUI
- 24536708
- Denumire
- SAVMED SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|2666|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.09.2008
- Sediu
- Str. BERCENI, nr. 4, et. parte, Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 8610 Activități de asistență spitalicească · rev. 3
- 8621 Activități de asistență medicală generală · rev. 3
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 3
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale · rev. 3
- 8695 Activități de fizioterapie · rev. 3
- 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă · rev. 3
Arată toate (7)
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.356.219 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 640,7 mii lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2025 1,4 mil. lei · minim 2015 640,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −16,4 mii lei · 2025 238,5 mii lei · maxim 2023 263,2 mii lei · minim 2015 −16,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 11 · 2025 10 · maxim 2015 11 · minim 2020 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.356.219 lei | 1.274.600 lei | 1.137.799 lei | 786.700 lei | 723.233 lei | 778.939 lei | 807.305 lei | 696.625 lei | 723.969 lei | 722.567 lei | 640.693 lei |
| Venituri totale | 1.401.374 lei | 1.298.314 lei | 1.137.821 lei | 786.704 lei | 730.155 lei | 814.124 lei | 807.313 lei | 696.632 lei | 725.532 lei | 731.585 lei | 640.775 lei |
| Cheltuieli totale | 1.112.817 lei | 1.028.906 lei | 863.226 lei | 681.136 lei | 647.957 lei | 696.551 lei | 696.215 lei | 687.106 lei | 699.520 lei | 646.616 lei | 657.191 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 238.512 lei | 231.169 lei | 263.217 lei | 97.701 lei | 76.584 lei | 110.213 lei | 103.025 lei | 2.559 lei | 19.169 lei | 83.357 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 16.416 lei |
| Rezultat net | 238.512 lei | 231.169 lei | 263.217 lei | 97.701 lei | 76.584 lei | 110.213 lei | 103.025 lei | 2.559 lei | 19.169 lei | 83.357 lei | -16.416 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 607.627 lei | 500.824 lei | 539.441 lei | 364.252 lei | 436.126 lei | 463.724 lei | 492.550 lei | 521.581 lei | 515.171 lei | 571.387 lei | 432.961 lei |
| Datorii | 343.355 lei | 245.742 lei | 168.849 lei | 76.877 lei | 146.452 lei | 151.474 lei | 270.512 lei | 402.568 lei | 398.717 lei | 474.103 lei | 419.035 lei |
| Capitaluri proprii | 264.272 lei | 251.761 lei | 370.592 lei | 287.375 lei | 289.674 lei | 312.250 lei | 222.038 lei | 119.013 lei | 116.454 lei | 97.284 lei | 13.926 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 9 | 9 | 7 | 7 | 7 | 9 | 10 | 11 | 11 | 11 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SAVMED SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SAVMED SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul SAVMED SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, județul Prahova (Str. BERCENI, nr. 4, et. parte); numărul de înmatriculare e J|29|2666|2008, din 30.09.2008.
Ce cifră de afaceri a avut SAVMED SRL în 2025?
1.356.219 lei, cu 6% peste 2024 (1.274.600 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 238.512 lei.
Câți salariați are SAVMED SRL?
10 salariați în medie în 2025 (9 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SAVMED SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.