REMPLAST CAPS SRL — dosare în instanță

Numele REMPLAST CAPS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
1
Primul dosar
22 martie 2013
Ultima activitate
12 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 24533507)

CUI
24533507
Denumire
REMPLAST CAPS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|17|1858|2008
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
30.09.2008
Sediu
Str. ȘTEFAN CEL MARE, nr. 46, Sat Munteni, Comuna Munteni, Galați
Activități autorizate (CAEN)
  • 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
  • 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
  • 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
  • 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare · rev. 3
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (15)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
31.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.454.346 lei (+16% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,6 mil. lei · 2025 6,5 mil. lei · maxim 2022 6,6 mil. lei · minim 2015 1,6 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 130,7 mii lei · 2025 861,3 mii lei · maxim 2021 945,4 mii lei · minim 2015 130,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2025 10 · maxim 2019 14 · minim 2020 10.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă6.454.346 lei5.547.503 lei5.710.680 lei6.573.086 lei4.885.908 lei3.998.204 lei3.561.210 lei3.418.159 lei2.577.284 lei1.970.351 lei1.640.180 lei
Venituri totale6.588.681 lei5.685.888 lei5.928.146 lei6.648.363 lei4.937.279 lei4.031.289 lei3.612.333 lei3.465.341 lei2.591.540 lei1.978.003 lei1.721.357 lei
Cheltuieli totale5.618.562 lei5.225.636 lei5.126.722 lei5.865.054 lei3.950.847 lei3.164.959 lei2.801.254 lei2.755.700 lei2.182.278 lei1.667.611 lei1.569.720 lei
Rezultat
Profit net861.322 lei409.288 lei714.076 lei748.359 lei945.404 lei830.923 lei778.911 lei675.293 lei384.360 lei263.632 lei130.738 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net861.322 lei409.288 lei714.076 lei748.359 lei945.404 lei830.923 lei778.911 lei675.293 lei384.360 lei263.632 lei130.738 lei
Bilanț
Active totale7.369.200 lei6.440.987 lei6.080.681 lei5.782.571 lei4.481.681 lei3.616.455 lei2.881.036 lei2.528.007 lei1.860.300 lei1.313.231 lei1.148.962 lei
Datorii825.417 lei369.637 lei418.620 lei834.585 lei217.004 lei297.182 lei186.011 lei611.893 lei619.479 lei208.658 lei184.897 lei
Capitaluri proprii6.543.783 lei6.071.350 lei5.662.061 lei4.947.986 lei4.264.677 lei3.319.273 lei2.695.025 lei1.916.114 lei1.240.821 lei1.104.573 lei964.065 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1010111211101413121213

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 2

Categorii de dosare

  • Insolvență: 2

Stadii procesuale

  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2013: 1
  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
2559/91/2013Tribunalul VranceaInsolvență / falimentFondCreditor
967/91/2025Tribunalul VranceaInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare REMPLAST CAPS SRL?

REMPLAST CAPS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des REMPLAST CAPS SRL?

Cel mai des ca creditor (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.