ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL
ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL: firmă în funcțiune din Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu, CUI 24487222. Cifră de afaceri 2025: 198.465 lei, 1 salariați. Date
Registru
- CUI
- 24487222
- Denumire
- ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|52|796|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.09.2008
- Sediu
- nr. 1049, Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (36)
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 9603 Activități de pompe funebre și similare · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 198.465 lei (+22% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 14,3 mii lei · 2025 198,5 mii lei · maxim 2025 198,5 mii lei · minim 2015 14,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −7,2 mii lei · 2025 6,9 mii lei · maxim 2022 15 mii lei · minim 2020 −13,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 198.465 lei | 162.526 lei | 127.070 lei | 169.338 lei | 75.852 lei | 47.642 lei | 83.649 lei | 83.855 lei | 83.475 lei | 53.009 lei | 14.318 lei |
| Venituri totale | 198.465 lei | 162.526 lei | 127.070 lei | 169.338 lei | 75.852 lei | 47.642 lei | 83.649 lei | 83.855 lei | 83.475 lei | 53.009 lei | 14.318 lei |
| Cheltuieli totale | 189.587 lei | 161.259 lei | 138.007 lei | 152.621 lei | 77.584 lei | 60.645 lei | 89.326 lei | 73.142 lei | 68.017 lei | 53.524 lei | 21.103 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 6.932 lei | 0 lei | 0 lei | 15.024 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 9.875 lei | 14.623 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 359 lei | 12.208 lei | 0 lei | 2.491 lei | 13.480 lei | 6.514 lei | 0 lei | 0 lei | 1.575 lei | 7.215 lei |
| Rezultat net | 6.932 lei | -359 lei | -12.208 lei | 15.024 lei | -2.491 lei | -13.480 lei | -6.514 lei | 9.875 lei | 14.623 lei | -1.575 lei | -7.215 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 187.613 lei | 142.927 lei | 138.421 lei | 118.808 lei | 149.483 lei | 105.762 lei | 119.120 lei | 125.565 lei | 115.466 lei | 100.684 lei | 101.936 lei |
| Datorii | 77.380 lei | 39.626 lei | 34.761 lei | 2.941 lei | 48.639 lei | 2.427 lei | 2.305 lei | 2.236 lei | 2.012 lei | 1.853 lei | 1.530 lei |
| Capitaluri proprii | 110.233 lei | 103.301 lei | 103.660 lei | 115.867 lei | 100.844 lei | 103.335 lei | 116.815 lei | 123.329 lei | 113.454 lei | 98.831 lei | 100.406 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, județul Giurgiu (nr. 1049); numărul de înmatriculare e J|52|796|2008, din 18.09.2008.
Ce cifră de afaceri a avut ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL în 2025?
198.465 lei, cu 22% peste 2024 (162.526 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 6.932 lei.
Câți salariați are ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ALEX MAX CONSTRUCT 2008 SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.