VAPEKS RO SRL
VAPEKS RO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 24473073. Cifră de afaceri 2025: 175.916 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 24473073
- Denumire
- VAPEKS RO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|1843|2009
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.10.2009
- Sediu
- ARMONIEI, nr. 23A, ap. B1, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
Arată toate (24)
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 175.916 lei (-57% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 175,9 mii lei · maxim 2016 2,4 mil. lei · minim 2025 175,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 293,5 mii lei · 2025 14,4 mii lei · maxim 2016 421,9 mii lei · minim 2024 9,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2024 0 · maxim 2018 4 · minim 2024 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 175.916 lei | 411.905 lei | 1.702.130 lei | 1.258.390 lei | 1.413.294 lei | 1.682.295 lei | 2.315.090 lei | 2.037.337 lei | 2.341.897 lei | 2.397.913 lei | 1.865.231 lei |
| Venituri totale | 175.938 lei | 412.285 lei | 1.702.178 lei | 1.308.885 lei | 1.414.178 lei | 2.093.905 lei | 2.316.778 lei | 2.041.239 lei | 2.353.593 lei | 2.419.604 lei | 1.866.395 lei |
| Cheltuieli totale | 158.781 lei | 400.899 lei | 1.647.939 lei | 1.201.219 lei | 1.240.424 lei | 1.771.246 lei | 1.999.144 lei | 1.821.143 lei | 1.854.881 lei | 1.917.031 lei | 1.516.952 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 14.399 lei | 9.775 lei | 45.311 lei | 94.856 lei | 159.897 lei | 305.232 lei | 294.483 lei | 199.738 lei | 417.753 lei | 421.864 lei | 293.528 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 14.399 lei | 9.775 lei | 45.311 lei | 94.856 lei | 159.897 lei | 305.232 lei | 294.483 lei | 199.738 lei | 417.753 lei | 421.864 lei | 293.528 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 350.366 lei | 330.991 lei | 1.080.917 lei | 298.997 lei | 402.909 lei | 503.604 lei | 1.064.476 lei | 1.209.236 lei | 851.668 lei | 1.013.992 lei | 870.653 lei |
| Datorii | 259.761 lei | 254.785 lei | 1.014.486 lei | 183.021 lei | 221.892 lei | 177.252 lei | 331.383 lei | 570.625 lei | 412.795 lei | 571.008 lei | 366.307 lei |
| Capitaluri proprii | 90.605 lei | 76.206 lei | 66.431 lei | 115.976 lei | 181.017 lei | 326.352 lei | 733.093 lei | 638.611 lei | 438.873 lei | 442.984 lei | 504.346 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 0 | 1 | 4 | 2 | 2 | 4 | 4 | 3 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VAPEKS RO SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VAPEKS RO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VAPEKS RO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (ARMONIEI, nr. 23A, ap. B1); numărul de înmatriculare e J|35|1843|2009, din 09.10.2009.
Ce cifră de afaceri a avut VAPEKS RO SRL în 2025?
175.916 lei, cu 57% sub 2024 (411.905 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 14.399 lei.
De unde vin datele despre VAPEKS RO SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.