EVALUAR SRL — dosare în instanță
Numele EVALUAR SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 22 septembrie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 2441887)
- CUI
- 2441887
- Denumire
- EVALUAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|1173|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.10.1992
- Sediu
- Str. NICOLAE TITULESCU, nr. 1, bl. 280, sc. A, ap. 2, Municipiul Alba Iulia, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 389.306 lei (+33% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 246,5 mii lei · 2025 389,3 mii lei · maxim 2025 389,3 mii lei · minim 2022 185,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 105,2 mii lei · 2025 248,2 mii lei · maxim 2025 248,2 mii lei · minim 2022 30,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 389.306 lei | 292.342 lei | 211.900 lei | 185.570 lei | 267.111 lei | 209.114 lei | 202.472 lei | 240.536 lei | 210.410 lei | 251.304 lei | 246.506 lei |
| Venituri totale | 389.308 lei | 292.345 lei | 212.278 lei | 202.672 lei | 267.111 lei | 209.114 lei | 202.481 lei | 251.767 lei | 210.411 lei | 251.511 lei | 246.514 lei |
| Cheltuieli totale | 135.926 lei | 109.828 lei | 107.188 lei | 170.691 lei | 98.748 lei | 98.862 lei | 113.098 lei | 120.890 lei | 120.229 lei | 128.393 lei | 133.909 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 248.192 lei | 179.594 lei | 102.967 lei | 30.258 lei | 165.745 lei | 108.332 lei | 87.358 lei | 128.359 lei | 88.078 lei | 117.135 lei | 105.238 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 248.192 lei | 179.594 lei | 102.967 lei | 30.258 lei | 165.745 lei | 108.332 lei | 87.358 lei | 128.359 lei | 88.078 lei | 117.135 lei | 105.238 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 651.421 lei | 265.128 lei | 165.482 lei | 244.356 lei | 330.764 lei | 401.323 lei | 296.795 lei | 297.091 lei | 290.220 lei | 384.808 lei | 955.490 lei |
| Datorii | 333.160 lei | 75.056 lei | 55.004 lei | 62.972 lei | 79.639 lei | 119.821 lei | 13.099 lei | 60.753 lei | 182.241 lei | 64.907 lei | 47.461 lei |
| Capitaluri proprii | 318.261 lei | 190.072 lei | 110.478 lei | 181.384 lei | 251.125 lei | 281.502 lei | 283.696 lei | 236.338 lei | 107.979 lei | 319.901 lei | 908.029 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 2
- Chemat în garanţie: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 27547/3/2021 | Tribunalul București | Civil | Fond | Chemat în garanţie |
| 20647/3/2021 | Curtea de Apel București | Civil | Apel | Intimat |
| 23101/3/2021 | Curtea de Apel București | Civil | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EVALUAR SRL?
EVALUAR SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EVALUAR SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (2) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des EVALUAR SRL?
Cel mai des ca intimat (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și chemat în garanție?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.