AGRODYNAMIC SRL — dosare în instanță
Numele AGRODYNAMIC SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 21 aprilie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 24415285)
- CUI
- 24415285
- Denumire
- AGRODYNAMIC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|52|350|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.06.2015
- Sediu
- NR. CADASTRAL 158-C1, Sat Mârșa, Comuna Mârșa, Giurgiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 3
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
Arată toate (37)
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 3
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.161.213 lei (+11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,6 mil. lei · 2025 3,2 mil. lei · maxim 2022 5,4 mil. lei · minim 2015 1,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 391,9 mii lei · 2025 594,9 mii lei · maxim 2018 1,1 mil. lei · minim 2021 116,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 3 · maxim 2015 6 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.161.213 lei | 2.853.258 lei | 3.065.778 lei | 5.394.407 lei | 3.821.962 lei | 2.279.709 lei | 1.880.378 lei | 2.372.620 lei | 2.915.210 lei | 1.620.114 lei | 1.565.040 lei |
| Venituri totale | 6.089.123 lei | 3.683.359 lei | 5.091.300 lei | 7.121.204 lei | 2.697.057 lei | 3.882.770 lei | 2.782.264 lei | 2.217.714 lei | 3.028.672 lei | 2.213.754 lei | 1.801.967 lei |
| Cheltuieli totale | 5.380.918 lei | 3.489.489 lei | 4.815.441 lei | 6.884.340 lei | 2.544.489 lei | 3.492.772 lei | 2.211.008 lei | 1.120.770 lei | 2.144.894 lei | 1.716.635 lei | 1.327.398 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 594.893 lei | 162.851 lei | 236.290 lei | 207.458 lei | 116.902 lei | 369.123 lei | 552.830 lei | 1.077.735 lei | 863.698 lei | 420.353 lei | 391.853 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 594.893 lei | 162.851 lei | 236.290 lei | 207.458 lei | 116.902 lei | 369.123 lei | 552.830 lei | 1.077.735 lei | 863.698 lei | 420.353 lei | 391.853 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.991.682 lei | 9.461.992 lei | 8.460.234 lei | 6.963.538 lei | 10.960.314 lei | 9.235.442 lei | 6.760.280 lei | 4.914.226 lei | 4.382.624 lei | 2.834.986 lei | 2.024.197 lei |
| Datorii | 9.978.354 lei | 10.380.446 lei | 8.441.275 lei | 5.887.763 lei | 8.395.154 lei | 5.423.451 lei | 3.317.712 lei | 2.024.488 lei | 2.571.421 lei | 1.430.112 lei | 1.039.677 lei |
| Capitaluri proprii | 13.328 lei | -918.454 lei | 18.959 lei | 1.075.775 lei | 2.565.160 lei | 3.811.991 lei | 3.442.568 lei | 2.889.738 lei | 1.811.203 lei | 1.332.139 lei | 911.785 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | — | 4 | 4 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 644/122/2021 | Tribunalul Giurgiu | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGRODYNAMIC SRL?
AGRODYNAMIC SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des AGRODYNAMIC SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.